Tienaako hesassa parhaiten?

Kun katsoo MOL:sta hesan taksitöitä niin niitä näkyy riittävän. Siitä voisi vissiin päätellä että hesassa saisi taksihommilla ihan kivat liksat. Olenko yhtään oikeassa?
3358
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

,

Äänestä

Ryhmiä(takseja) liikaa. Kysyntää vain ruuhka-aikoina. Automäärä mitoitettu klo 03-06 ja 08-09 kysynnän mukaan.

Äänestä

Kovana kuskina tienaat kympin tunti. Keskimäärin. Uhraat viikonlopun yöt saatat saada jopa 15€/tunti. Tosi!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


stadinkuskiksi kirjoitti:

Kun katsoo MOL:sta hesan taksitöitä niin niitä näkyy riittävän. Siitä voisi vissiin päätellä että hesassa saisi taksihommilla ihan kivat liksat. Olenko yhtään oikeassa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu