voisihan sitä tehdä niinkin

että laittais kaikki homot jollekin saarelle ja lespot toiselle niin sukupuutoon lopahtaisivat tai eivät ainakaan lisäätyisi kun erillään vain nyhjäisivät.
2217
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kyllä se luonto keinot keksisi lisääntymiseen, eikös joku kävellyt vetten päälläkin. Mutta ihan oikeasti, sinut voisi sulkea pehmustettuun koppiin loppuiäksesi miettimään typeriä ideoitasi.

Äänestä

Minkätakia erottaisit homoseksuaaliset miehet ja naiset eri saarelle, mutta laittaisit heteroseksuaaliset miehet ja naiset samalle saarelle? Tuohan on aivan epätasa-arvoista sijoittamista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


dippada dii kirjoitti:

että laittais kaikki homot jollekin saarelle ja lespot toiselle niin sukupuutoon lopahtaisivat tai eivät ainakaan lisäätyisi kun erillään vain nyhjäisivät.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu