niin kauan kesti miettiä ? Mikä mussa arvelutti ? :)
Mikä siinä nyt
ymmärränhän minä.
17615
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
mjaah,, kun ei tunneta, äkkinäisyys,, ikä, rahattomuus. oliko siinä jo?
halua seuraani.
mulla samat syyt. Äkkinäisyys, ikäero, se ku ei tunneta kunnolla, ku oon köyhä... näihin se sit varmaan kaatuikin.
olit ja oot mun mielestä ihana ja iih niin ihana. joku hormonimyrsky...
Muuten ymmärrän, mutta rahattomuus ei pidä paikkaansa :)
olen rahaton, etkö usko?
Miksi minä? Ihan kuka vaan olisi sinulle parempi.Rakastan sinua mutta en tiedä mitä minulta odotit? Muuttumista sellaiseksi, jota en tule olemaan vaikka rakkautta olisi kuin muille jakaa? En olisi koskaan riitänyt sinulle. Et olisi voinut minua muuttaa miksikään; Tiedän olevani se mikä olen etkä olisi voinut muuttaa minua enkä minä olisi voinut muuttua vaikka olisit minua rakastanut.
No mistä tiedät että ihminen jolle tuon kirjoitit olisi halunnut sun muuttuvan. Riittävän mihin? Mielestäni jokainen on ihan riittävä omana itsenään. Jopa vikoineen, heikkouksineen, ongelmineen jne. Ei ihmisen todellakaan tarvitse olla täydellinen. Itse en olisi todellakaan etsinyt mitään unelmien prinssiä. Jos tämä olisi ollut mun ikävöinti kohteelta olisit todellakin riittänyt mulle juuri sellaisena kuin olet.
http://www.youtube.com/watch?v=EA54tJ8mIjY&feature=related
Jos tämä jostain syystä olisi häneltä mulle niin...
Odotan, että olet oma itsesi. Vain siten voidaan tutustua oikeasti ja aidosti toisiimme. En odota että muuttuisit enkä yrittäisi muuttaa sinua. Tämä on yksi mistä olen varma, sillä en itsekään pitäisi siitä, että sinä yrittäisit muuttaa minua.
..mutta kunika voisit, kun en istekään oikein ymmärrä. Yritin vain ajatella järjellä ei tunteella, siksi kai meni pieleen. Rohkeutta puuttui ja lopulta tunnemyrsky sitten tuli ja yllätti täysin. Liian vahvoja tunteita ja aika mahdoton tilanne josta seurasi kaiken kieltäminen. Olen aivan hämmennyksissä edelleen... Vaikea analysoida...Yritän hätistää sinut mielestäni ja tiedän jo nyt että siinä menee vuosia. Mutta..olet ihana,ihana,ihana, ihana ja vielä kerran ihana...Tyhmää yksinpuhelua kun se et kuiteskaan ole sinä...vai?
niin analysoisitko tarkemmin :)
Analysoin kenties myöhemmin.. Halit sinulle ja hyvää yötä!
Okei, samoin sulle halit :)
..Miksiköhän Sinua kiinnostaa? Oletko kadottanut jonkun vai oletko vain utelias :)
yhdel sanalla.
sä et tiedä mitä tahdot :)
No oonhan mä vähän erikoinen, ymmärrän :D
Millä tavalla olet erikoinen? Tietenkin olet ainutlaatuinen, mutta..