Nyt uuden lain mukaan koulun pihassa ei saa olla tupakkapaikkoja, niin kaikki seisoo polttamassa pyörätiellä, siitä ei meinaa päästä läpi, kun pikku tyttöjä ja poikia on koko pyörätien leveydeltä. Lisäksi ne jotka ei polta altistuu paljon pahemmin tupakansavulle kuin aiemmin. Antaisivat ihmisille tupakkapaikat takaisin tai lopettaisivat jahkailun ja kieltäisivät lopultakin tupakanpolton lailla kokonaan.
Tulliportin katu ja tupakoijat
Savua, ei kiitos
2253
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
...pyörällä ei pääse muutenkaan mihinkään, kun on autoja joka paikka täynnä. On pieniä ja isoja autoja ja siinä sitten joutuu alistumaan pyöräilessä myös niille myrkyille joita autot pakoputkistaan päästää. Kyllä autot pitäisi kieltää kokonaan ihan lain kanssa, tai saisivat ajella niillä jossain kauempana.
on mennyt tää tupakkalakia asettelevien ajatus nyt pahimman kerran raiteiltaan.
Olisivat jättäneet ne tupakoimiskatokset kouluihin ym. niin olisi tupakoijat olleet siellä "piilossa" nyt ne on kaikkien silmien edessä. Miten tämä laki voi vähentää tupakoimista kun sitä ei kielletä kaduilla ym.
Kiva lapsille siinä näyttää kuinka sitä tupakkaa vedetään ja natsat heitellään sinne kadulle.