Hei, olen tässä katsellut S60 D5 185 hv versiota Geartronicin kanssa, että mitä vikaa todennäköisesti odotettavissa? Kyseinen Volvo S60 minkä aion ostaa, olisi vuosimallia 2007-2009, johon todennäköisesti tämän korimallin S60 valmistus loppui. Saksasta katsellessa, niin on tosi sopivan hintaisia ja kilometrejäkään ei ole paljoa. Kannattaako tuota hakea Saksasta? HUOM! se geartronic on tuon koneen yhteydessä 7-lovinen.
Lisäksi vertailin uudemman mallisen S80:een tätä, niin varmasti ainut merkittävin ero on tiloissa. Hintaeroa näiden mallin välillä Saksassa ei ollut kun muutamia tonneja, ja se ei paina tämän luokan autoissa enää.
Eli siis kiitoksia jo vastauksista etukäteen!
S60 D5 ja geartronic
1511
2
623
Vastaukset
- aisinw
En oo kuullutkaan 7 vaihteisesta volvon automaattivaihteistosta. Taitaa olla kyseessä sama Aisinin 6 vaihteinen
automaatti- Kulkineessa
Tuskin pahemmin vikoja mitä nyt normaali kulumisesta tulee ja kyllä se Saksasta tuontikin on järkevä kun vaan on varma vastapuoli eli yksin ei kannata mennä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja12914290Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va275918SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1545465Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua2984319HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.384077"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste993641Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant23561Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan223528Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan592611Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.931398