Hei, olen tässä katsellut S60 D5 185 hv versiota Geartronicin kanssa, että mitä vikaa todennäköisesti odotettavissa? Kyseinen Volvo S60 minkä aion ostaa, olisi vuosimallia 2007-2009, johon todennäköisesti tämän korimallin S60 valmistus loppui. Saksasta katsellessa, niin on tosi sopivan hintaisia ja kilometrejäkään ei ole paljoa. Kannattaako tuota hakea Saksasta? HUOM! se geartronic on tuon koneen yhteydessä 7-lovinen.
Lisäksi vertailin uudemman mallisen S80:een tätä, niin varmasti ainut merkittävin ero on tiloissa. Hintaeroa näiden mallin välillä Saksassa ei ollut kun muutamia tonneja, ja se ei paina tämän luokan autoissa enää.
Eli siis kiitoksia jo vastauksista etukäteen!
S60 D5 ja geartronic
1511
2
649
Vastaukset 2
- aisinw
En oo kuullutkaan 7 vaihteisesta volvon automaattivaihteistosta. Taitaa olla kyseessä sama Aisinin 6 vaihteinen
automaatti- Kulkineessa
Tuskin pahemmin vikoja mitä nyt normaali kulumisesta tulee ja kyllä se Saksasta tuontikin on järkevä kun vaan on varma vastapuoli eli yksin ei kannata mennä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 901338
- 45707
- 20649
- 53608
Sinisilmäiselle tutulle miehelle
Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit48600- 76576
- 46569
Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön
Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o132548Ylen typerät rinnastukset.
Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan183514- 41512