Olen keski-ikäinen nainen, jonka seksielämä kuivui vuosia sitten eron myötä. Olen liian ujo iskemään ketään, mutta näännyn seksin puutteessa. Siispä unelmani olisikin maksullinen mies, joka tyydyttäisi minut luotettavasti, ystävällisesti kohdellen ja luottamuksellisesti.
Meillä päin ei maksullisia miehiä ainakaan ole, liekö sitten suuremmissa kaupungeissa? Kahdentuhannen asukkaan kunnassa ei parane mennä naapurin poikamiehelle ehdottelemaan, mikäli meinaa säilyttää jonkinlaisen statuksen ja maineen (jo ihan lasten takia).
KYLLÄ, MAKSULLISIA TARVITAAN!
Meillä päin ei maksullisia miehiä ainakaan ole, liekö sitten suuremmissa kaupungeissa? Kahdentuhannen asukkaan kunnassa ei parane mennä naapurin poikamiehelle ehdottelemaan, mikäli meinaa säilyttää jonkinlaisen statuksen ja maineen (jo ihan lasten takia).
KYLLÄ, MAKSULLISIA TARVITAAN!
Vastaukset 13
Vanhimmat
Ompas sulla ollut huono tuuri, kun et ole saantut yhtäkään asiallista vastausta. Minä yritän korjatan tässä tilannetta. Seksitreffit-sivustolta löytyy miespuolisia seksinmyyjiä. Heitä näyttää siellä olevan vielä varsin runsaasti, mutta onko heitä lähellä kotipaikkkaasi on jo toinen juttu.
Ei ainakaan Suomessa. Menemällä sopivalla tavalla pukeutuneena kapakoihin tyrkylle, miestä alkaa pyöriä ympärillä kuin mehiläistä. Siitä vain valikoimaan mieleinen.
Toista on etelän auringossa. Siellä nainen maksaa paikallisille pikisilmille niin syömiset kuin juomisetkin, jos haluaa sänkyseuraa. Nämä "rantakäärmeet" ovat lähes poikkeuksetta perheellisiä, joten heihin ei missään nimessä pidä ihastua. Sellaisesta koituu vain ja ainoastaan ikävyyksiä.
Ja silloin kyllä joutuu maksamaan, niinhän äijätkin joutuu.
Monet nuoret miehet etsivät tarkoituksella itseään iäkkäämpiä naisia eivätkä kulje käsi ojossa rahaa saadakseen.
Tietenkin VOI HALUTA, mutta haluta ja saada ovat kaksi eri asiaa. Vanhassa vara parempi.
Kumpi on mielestäsi parempi?
Nuori ja nopea vai vanha ja kestävä?
Älylliset keskustelut toki hoituu heidänkin kanssaan ja teatteriseura. Mutta se muu... Pitkäaikaissijoituksena vanha pappa on huono ja arvo senkun tippuu. Muttei ihan nuorikaan, vaan n.10 vuotta nuorempi.
raihnaisuudesta. Puhuin ainoastaan ikäkysymyksestä enkä siitäkään vuoden tarkkuudella.
Nykynuoret ahmivat Mäkkärin roskaruokaa, kittaavat kaljaa ja liikkuvat moottoriajoneuvoilla. Seurauksena on liikalihavuutta, ala-arvoinen yleiskunto ym kielteistä. Tämä tosiasia on tullut esiin armeijassa, missä miehen yleiskunto joutuu koetukselle. Monelle tullut siellä äitiä ikävä, kun kunto pettää jo alkumetreillä.
Kauhulla olen seurannut tätä nykyistä trendiä armeijankin lakkauttamisesta tarpeettomana, kun kukaan ei enää mene sinne eikä edes pärjää siellä. Yhdessä vaiheessa ehdotettiin jopa armeijaan sauvakävelyryhmää ! Olin tikahtua nauruun, kunnes ymmärsin, ettei se ollutkaan vitsi.
Suomalainen mies alkaa olla se vitsi. On varmaan samaa vikaa naisessakin, mutta suomalainen meis ei enää kiehdo eikä vedä, jos etelän hetelmä lupaa suojella rajoja ja perheitä armeijassa !
Anteeksi nyt kielenkäyttöni, mutta nuo Mäkkärit ja muut Burgerit pitäisi räjäyttää taivaan tuuliin. Kun katselee nuoria, varsinkin tyttöjä kesällä, jolloin he kulkevat napa paljaina, vyötärön tilalla on Michelin rengas = läskiä.
Terveelliset ruokailutavat ilman kaljaa ovat omasta mielestäni ainoa keino pitää yleiskunto korkealla vielä eläkeiässäkin. Punttisaleja en suosittele, koska niistä pullistelevista lihaksista puuttuu raaka voima. Punttien sijasta voisi nostella täysiä jauhosäkkejä traktorin kuormaan, jolloin siitä nostelusta olisi käytännön hyötyä.
Ei kyllä miehenkään tarvitse maksaa seksistä. Jos mies on sutki, rikas, koulutettu ja komea, niin hän saa pimpsaa ilmankin.
Jos lehmällä olisi siivet, niin se lentäisi.
Vaikka ulkonäkö ja sanavalmius olisivat kohdallaan, pimpsan saantiin kuluu silti aikaa paljon.
Miesten perseet leviää ja michelinit kasvaa ja turvotus lisääntyy, kun kaljaa vaan kitataan,
sipsejä ja naksuja ahmitaan , istutaan netin ääressä 24/7. Senkö takia tämä Maajussille morsian-ohjelma on tullutkin niin suosituksi ? Jokainen neito haluaisi fyysisesti vahvan kaverin (ei punttisalilta) ihan tästä elävästä elämästä, joka tarpeen tulleen puolustaisi niin neitoa kuin koko Suomeakin. Ihana ajatuksenakin !
Oikeassa olet. Eino tuossa vain kuvailee sitä unelmiensa vahvaa miestä, joka saa seksiä helposti. Hän itse on vähän koulutettu, ruma ja köyhä, joten hän joutuu ostamaan seksinsä.
Jumala , missä korpikuusen alla sinä oot tää olis yks vanhapoika
joka olis airosti kiinnostunut .
todelisuudessa ei taida onnistua