Obeesille

"Tutkimuksen mukaan homoilla on keskimäärin yli 250 homokumppania, 15 - 25 vuotta normaalia ihmistä lyhyemmän elämänsä aikana! "
260
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

sexiin jos tuo pitää paikkaansa. Missä tollanen tutkimus on tehty ja onko lesboilla samanlainen tilasto olemssa? Tuohan merkkaisi sitä että homoilla olisi n.4 kumppania vuodessa jos aloittavat heti syntymästään ja 5,5 jos aloittavat esim. 15 vuotiaina. Montako on sitten heteroilla, noin verrokkina ja miten ne vaikuttavat saavutettavaan ikään? Oliko tutkimuksessa mainintaa alueellisista eroavaisuuksita , eli onko esim. savolaisilla homoilla enempi panokavereita, kuin vaikka satakuntalaisilla tai hämäläisillä.

Äänestä
  • puolueella Suomessa on obeesi puheenjohtajana. Arvaatte varmaan; millä?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


terveiset hoh hohhh kirjoitti:

"Tutkimuksen mukaan homoilla on keskimäärin yli 250 homokumppania, 15 - 25 vuotta normaalia ihmistä lyhyemmän elämänsä aikana! "

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu