Onko vikaa pöntössä

kun menee tekemään tällaista ?

Ei ole sillä kaikki ruuvit tallessa.

"Tarja Halonen on myöntänyt YK:n ilmastopaneeli IPCC:n johtajalle Rajendra Pachaurille Valkoisen Ruusun ritarikunnan komentajamerkin."
9216
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

"Presidentti Tarja Halonen on myöntänyt Valkoisen Ruusun ritarikunnan komentajamerkin kansainvälisen ilmastopaneelin IPCC:n johtajalle Rajendra Pachaurille"... :

"Systeemin rattaat pyörivät hitaasti, ja YK:n ilmastovastaavan toimia on alettu tutkia. Samaa bisnestä löytyy ilmastovastaavan Dr. Rajendra Pachaurin taustalta. Oman firman sijaan Pachauri imee rahaa mitä erilaisimmille säätiöille ja tutkimusprojekteihin, joita ei valvo kukaan. Pachauri on tohtorismiehiä, mutta ei ilmastoasioissa. Alunperin hän on rautatieinsinööri. Pachaurin väitteet ovat samaa luokkaa kuin Goren. Hänen mukaansa Himalajan jäätikkö häviää vuoteen 2035 mennessä, mikä todellisten asiantuntijoiden mukaan on fysiikan lakien vastaista. Samaa luokkaa kuin Goren väite, että uusi vedenpaisumus uhkaa maailmaa

Molemmat, sekä Gore että Pachauri, tunnetaan ökyelämästä, missä sähköä ei säästellä. Kumpikin on keksinyt oivan bisneksen. Kun lyö pöytään hurjat väitteet, niin rahaa tulee, ja rutkasti. Peloissan ihmiset antavat rahaa, että joku hoitaisi mörön pois sen sijaan, että pysähtyisivät itse miettimään.

Millä nimittää näitä pelon kauppiaita? Itse pidän heitä fasisteina. Juuri fasismille on tyypillistä ajaa omia etuja terrorin ja pelon avulla.

Kuvaan kuuluu tietysti mummot, lapset, köyhät ja muut maailman murjomat. Kööpenhaminassa käytiin keskustelua hiilidioksidipäästöjen rajoittamisesta. Syväkurkku vuosi julkisuuteen, mistä siellä oli todella kysymys. Päätökset ovat köyhille maille katastrofi. Mutta ehkä se on tarkoituskin. Täällähän on liikaa porukkaa muutenkin"

lähde http://www.anttiheikkila.com/index.php?id=2&art=201

Äänestä
  • Kyllä hävettää olla suomalainen,
    eikö punikeiden joukosta löytynyt yhtään viisaampaa?

    Äänestä

  • Antti Heikkilä vasta onkin asiantuntija ilmastoasioissa. Vai pitääkö jopa sanoa, että kaikkien alojen asiantuntija?

    Äänestä


Mikäpä vika tuossa on? Pachaur on arvostettu henkilö ja tehnyt asiokasta työtä ilmastomuutoksen tutkimisessa, lähinnähän hän on tutkinnan johtaja ja alaiset tekevät varsinaiset kenttätyöt.

Kaikesta huolimatta Himalajan jäätiköt sulavat.

Äänestä


  • heti.. kirjoitti:

    holhoukseen ennekuin tekee vakavampia rikoksia!

    ..tai parjaa Halosta niin parjaako häntä siksi että Halonen on nainen vai siksi että ei kannata häntä?

    Tulee mieleen armeja-ajat jossa kiellettiin puhumasta pahaa neuvostoliitosta,
    koska se on politiikkaa. Jenkkejä sai parjata vapaasti.

    Äänestä

  • Jack- kirjoitti:

    ..tai parjaa Halosta niin parjaako häntä siksi että Halonen on nainen vai siksi että ei kannata häntä?

    Tulee mieleen armeja-ajat jossa kiellettiin puhumasta pahaa neuvostoliitosta,
    koska se on politiikkaa. Jenkkejä sai parjata vapaasti.

    .. kuva-arvoitus:
    http://kuvaton.com/browse/14904/kuva-arvoitus.jpg

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Per Vitin kirjoitti:

kun menee tekemään tällaista ?

Ei ole sillä kaikki ruuvit tallessa.

"Tarja Halonen on myöntänyt YK:n ilmastopaneeli IPCC:n johtajalle Rajendra Pachaurille Valkoisen Ruusun ritarikunnan komentajamerkin."

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu