Onko totta että itsekunnioitus ja omien rajojen omaaminen on niin harvinaista, että tällainen henkilö erottuu kilometrin päästä?
Jos on hyvä ja turvallinen fiilis omassa itsessään, tuntemattomat alkaa kyräilemään vihaisesti tai virnuilemaan. Se on aika uskomatonta.
Ripustautujat on toinen vitun riesa (koulussa/työpaikalla). Hakeutuvat luokse ja pikkuhiljaa saavat hivuttauduttua rajojen läpi, sitten alkaa alentaminen ja vittuilu. Jeesus. Jos pääsevät yllättämään (kirjaimellisesti), saattavat alkaa huutaa silmittömästi tai naureskelemaan ilman mitään syytä. Siinä sitten ihmetellään "mitä vittua täällä tapahtuu"?
Hyvä puoli on se että ystävälliset ihmiset juttelevat mielellään ja yleensä päivään osuu monia hauskoja lyhyitä keskusteluita ja hymyjä joista jää hyvä mieli.
Rajojen ylläpito
cpt. questionaire
0
382
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1262668
Juniorivalmennus Jokereissa..
Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau562137Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.241721- 1291528
Introverttinä osastolla
Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s3641288- 681283
Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?
Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?711210- 891055
- 90979
- 128931