Kannattaa tutustua linkinä olevaan SDP:n vaihtoehtobudjettiin. SDP:n vahvistuminen on mielestäni ainoa mahdollisuus isänmaan saamiseksi jaloilleen, työllisyyden parantamiseksi ja jonkunlaisen tolkun palauttamiseksi työmarkkinapolitiikkaan. Muiden puolueiden päivystävien politrukkien ei siihen kannata tutustua, mutta te, jotka aidosti pohditte yhteiskunnan vaihtoehtoja, kannattaa siihen tutustua.
http://www.sdp.fi/politiikka/artikkeli/2386/sdp-satsaisi-työllisyyteen-ja-ottaisi-vähemmän-velkaa
http://www.sdp.fi/politiikka/artikkeli/2386/sdp-satsaisi-työllisyyteen-ja-ottaisi-vähemmän-velkaa
Vastaukset 5
Vanhimmat
Näyttää Sossuille valta olevan tärkeämpää kuin kansan etu, viitaten oheisen linkin takaiseen kolumniin.
http://www.lapinkansa.fi/cs/Satellite/Mielipide/1194654249901/artikkeli/vasemmisto hyvaosaisten asialla.html
Että tuollainenko se on se vaihtoenhto.
Ei kiitos
....yritykset maksavat yhteisöveroa 28% liikevoitostaan, menee siitä osa noille kirkkotalebaaneille. Vuotuinen menetys on n. 100 Milj € joka kuuluisi mennä valtion kassalle.
Eipä tästä Urpilainen & Heinäluoma isommin jaksa nähdä mitään epäoikeutta.
Todella ravitsevaa tekstiä.
Saada isänmaata jaloilleen joskin oudoin konstein kuten jatkuvine lakkoiluineen Finnairissa. Ei varmasti lisää työllisyyttä jos laajennatte lakkoa polttoainejakeluun ja kuljetuksiin. Huomaatte pian itse olevanne työtön ja kiinalainen siainen tekee jatkuvien lakkoilijoiden työt.
Joka vuosi demarit järjestää lisää työttömyyttä ja köyhyyttä tähän maahan, enempi kuin porvari puolueet uusia työpaikkoja. Ilman demareita ja kommareita suomessa ei olisi yhtään työttömyyttä ja köyhyyttä, mutta nuo paskiaiset aina ovat lakkoilemassa ja maata alas ajamassa.
Anteeksi, jos joku jäi pois. Tämän porukan pitää ensin tulla isänmaallisiksi.
Ja muistaa sananlasku "ahneella on paskainen loppu"
Muuten meillä ei ole paljon toivoa. Ehkä persut päänsärkylääkkeenä toimii.