Suomi velkaantuu hallitsemattomasti.
Nova/KMS-ostama hallitus on kyvytön huolehtimaan maan taloudesta.
Valtiovarainministerin eväät eivät riitä. Kun meillä on valtiovarainministerinä yhteiskuntatieteen maisteri, jonka lyhyen matematiikan arvosana ylioppilastodistuksessa on kuusi, voi vain ihmetellä kuka oikeasti tekee päätökset?
Suomi velkaantuu, kokoomus vaikenee. Suomi velkaantuu, hallitus vaikenee.
Suomen hallitus on pelkkä toimitusministeristö, joka ei kykene tekemään eikä uskalla tehdä välttämättömiä päätöksiä.
Näin täydellistä epäonnistumista ja holtitonta velkaantumista ei ole tapahtunut sitten IIRO-EI-DEVALVOIDA-VIINASEN valtiovarainminsterikauden.
Historia toistaa itseään. Täysin kyvytön tollo valitaan valtiovarainministeriksi ja maan talous menee retuperälle. Seuraava sukupolvi maksaa. Ja seuraava hallitus joutuu parsimaan tätä holtittomuutta kasaan.
Herätkää suomalaiset. Kokoomuksen kyvytön puheenjohtaja on saatava pois hoitamasta valtiontaloutta. Onneksi vaalit ovat jo ensi keväänä.
Katso myös:
http://velkakello.fi/
Hallitus tyrii
Raak Rolle
0
519
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?921836- 851282
- 1101133
- 761017
- 106931
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘57853- 36762
- 47761
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis48721- 33683