Eversti olikin perverssi sarjamurhaaja

ei yleistetä

Eversti olikin perverssi sarjamurhaaja
IS 19.10.2010 07:25

Jopa kuningatar Elisabet II:n lentokoneen ohjaajana toiminut Kanadan ilmavoimien eversti on paljastunut perverssiksi sarjamurhaajaksi.

Eversti Russell Williams, 47, tunnusti maanantaina oikeuden edessä syyllisyytensä kahden naisen murhaan, kahden naisen seksuaaliseen hyväksikäyttöön sekä kymmeniin muihin rikoksiin, mm. pikkutyttöjen alusvaatteiden varastamiseen.

Everstiä uhkaa elinkautinen vankeustuomio, eikä hänellä ole mahdollisuutta anoa ehdonalaiseen pääsyä seuraavaan 25 vuoteen.

Ennen kuin everstin kaksoiselämä paljastui, toimi hän Kanadan suurimman lentotukikohdan komentajana. Hän myös lensi useiden maiden johtajia kuskanneita koneita sekä oli kuningatteren koneen ohjaajana tämän 2005 Kanadan vierailulla.

Williams tunnusti surmanneensa 27-vuotiaan Jessica Lloydin, jonka ruumis löydettiin helmikuussa. Lisäksi Williams surmasi alaisenaan toimineen 38-vuotiaan korpraali Marie Comeaun viime marraskuussa.

Williams todettiin myös syylliseksi mm. 21-vuotiaan yksinhuoltajanaisen kaappaamiseen. Mies piti naista vankina ja käytti tätä seksuaalisesti hyväkseen.

Eversti myös otti itsestään valokuvia, joissa hän poseerasi masturboiden pukeutuneena naisten ja jopa pikkutyttöjen alusvaatteisiin.

Williams säilytti varastamiaan alusvaatteita kotonaan ja piti niistä tarkkaa listausta.

- Hän on hyvin kieroutunut henkilö. Muuta selitystä asialle ei ole, kommentoi kenraali evp Angus Watt, joka aikoinaan oli ylentänyt Williamsin.

0

849

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

        Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
        Ikävä
        71
        2993
      2. Nyt se sit loppuu

        Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
        Ikävä
        50
        2621
      3. Kuoleman pelko katosi

        Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä
        Hindulaisuus
        432
        2255
      4. Viikonloppu terveiset kaivatulle

        tähän alas ⬇️⬇️⬇️
        Ikävä
        79
        2158
      5. Jos sitä keittelis teetä

        Ja miettis mitä mies siellä jossain touhuilee... ☕️
        Ikävä
        95
        1976
      6. Myötähäpeä kun näkee sut,

        tekisit jotain ittelles. Ihan hyvällä tämä!
        Ikävä
        32
        1732
      7. Huomenta ........

        Huomenta 💗 Tiedän, että tuntuisit hyvälle.
        Ikävä
        12
        1556
      8. Kuhmolainen on selvästi kepun lehti

        Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan
        Kuhmo
        17
        1507
      9. Ei mun tunteet

        ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil
        Ikävä
        30
        1320
      10. Mitä nämä palautteet palstalla ovat?

        Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?
        Ikävä
        29
        1319
      Aihe