Tääläkin on usein sanottu noin...
Voi jos siihen voisikin uskoa.
Voi jos siihen voisikin uskoa.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
ja tulee vastaan juuri kun sitä vähiten odotat...:)
Minäkin etsin ja etsin... mutta en vain ole kohdannut sopivaa. Sellaista joka jäisi eikä lähtisi pois, vaan rakastaisi ja jota minäkin saisin rakastaa...Pitäs minua sylissä ja pitäs lujasti, mutta hellästi..
Vähän nyt naurattaa tämä:) Jotakuta pitää oikein etsimällä etsiä kun ei uskalla itse tulla esiin!!!
en usko, taidan olla jotenkin liian outo ihminen, kieroonkasvanut. Olen alkanut jo pelkäämään ihmisiä. Nyt yritän miettiä miten tekisin elämästäni mielekästä yksin.
mutta tietäs vaan missä se minun hän luuraa : )
jokaiselle on 400 oikeaa ->
ollut ketään. Siihen uskon ja luotan ja jatkan matkaani yksin niin kuin aina ennenkin. Teille muille, pitäkää kiinni onnestanne ja jaksakaa uskoa parempaa huomiseen. Mä en jaksa, mutt pakko on elää vaikka ihan piruuttaan siihen asti kun mitta täyttyy. Sitten on loppuvirren aika.
jokaiselle joku jossakin jos niin on tarkoitus olla.
niin väliä enää minullekaan.
ole ainoa asia joka on menettänyt merkityksensä. Mut sellaista se välillä on.
mut kuitenkin.. Enkä sit tosiaankaan liity tuolla Järki ja tunteet-palstalla olevaan perhejuttuun. Ei minulla ole lapsia eikä miestä.
..toinen puolisko löytyy jos tahtoo, mutta meitä on sellaisiakin jotka eivät tahdo sitä toista puoliskoa vaan tahtovat elää elämäänsä ilman paria. ja etsivä löytää, onnea matkaan etsiville!
Aivan.. Mut enpä tiedä olenko minä sellainen joka etsii enää yhtään mitään. Olen niin kahden vaiheilla ollut tässä jo viime keväästä asti. Ja nyt olis lopultakin mahdollista lähteä tästä kaupungista muualle. Ja sen teen jos siltä vain tuntuu.. Kun en oikein tiedä onko minulla enää mitään syytä jäädä tähän kaupunkiin. Ja kyllähän se maiseman vaihdos tekis hyvääkin. Ja sitä paitsi, ystäväni ja sukulaiseni ovat siellä myös.
pari vuotta erääseen mieheen mut jotenkin tuntuu siltä et hänellä on ihastuksia vaikka muille jakaa. Voin tietty olla väärässäkin. Mistäs sen tietäisin.. Mut en minä rupea mitään vuoronumeroa odottamaan. Minulle elämä on tässä ja nyt. Enkä aio loputtomiin ihmetellä tätä tilannetta.
jossain on