Kuin usein te naiset, miks ei miehetki niin ajelette alapäänne? Eikö teitä satu ajaa sellaista pientä sänkee?
Kuinka usein
...
31338
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Harvoin koska ei tahdo olla aikaa tai jaksavuutta sihen hommaan, en kyllä ihan paljaaksi aja en tahdo näyttää joltai 10v ikäiseltä! Ei satu ja ei vahingossa viillä.... ;)
kun käyn suihkussa.
Haluan pitää alapääni aivan vauvanpehmeänä koko ajan, ja jos huomaan piuentäkin sänkeä, ajan sen pois. Olen ajanut häpykarvani siitä lähtien kun ne ovat alkjaneet kasvaa, sillä mielestäni karvainen alapää tuntuu _todella_ epämukavalta. Ja ei, ihan pieni, alle millin sänki on kaikista helpoin ja kivuttomin ajaa. Mitä pitempi karvoitus, sitä kivuliaampi ajella. minusta. Kun on pitkät karvat, niin pitää vain muistaa ensin ajella myötäkarvaan muutaman kerran ennen kuin ajaa vastakarvaan.
Tulee ajeltua yleensä päivittäin, mutta joskus kiireen kanssa jää seuraavaan päivään.
En myöskään anna sängen tulla joten se viimeistään pakottaa tarttumaan shaveriin. Nyt raskausaikanakin sama meininki. Saa nähdä miten loppuraskaudessa masun kasvaessa onnistuu..