Tarvitsen uuden ADSL-laitteen!

Masse_80

Vanha TeleWell TW-EA501 v3 meni eilen rikki ja kesti noin neljä vuotta. Aiemmin oli myös TW-EA501 v2 joka kesti muistaakseni vain pari vuotta.

Onko esim. TeleWell TW-EA510 v3 kunnollinen vai pitäisikö ostaa jokin toinen merkki kokonaan? Zyxelin 660H -laitteita olen joskus käyttänyt, mutta ainakaan langaton verkko ei silloin pelannut kunnolla.

2

600

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jos nyt neuvon

      Nuo modeemit on kaikki takuuvarmaa kiinalaista tuotantoa. Menevät siis takuulla rikki kun juotokset ovat muutaman vuoden kuivuneet ja varisseet irti. Ei merkin vaihto auta yhtään mitään, TeleWellillä ei ole tuotantolaitoksia, vaan ne on samaa roskaa kun ihan kaikki muukin pienelektroniikka. Aikoinaan modeemi maksoi helposti duunarin kuukausipalkan, nyt parin tunnin ansiot.

      • jolku muu.

        kuin telewell,niin saattaa jopa toimia.
        itse ottaisin zyxelin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      25
      7455
    2. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      98
      6116
    3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      115
      4188
    4. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      155
      4164
    5. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      163
      1921
    6. Paras muistosi

      kaivatustasi?
      Ikävä
      61
      1788
    7. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      34
      1775
    8. Miksi miehen on hankala ymmärtää

      Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.
      Ikävä
      139
      1685
    9. Hei kuule nainen

      Seuraavan kerran kun nähdään, puhu minulle jooko! Näin toivoo mies
      Ikävä
      38
      1478
    10. Mitä sä musta oikein haluat?!

      Anna olla jo.
      Ikävä
      38
      1474
    Aihe