Puheenjohtaja TImo Soini on tänään perjantaina YLE TV2:n Pressiklubissa klo 19.20.
Ohjelmatietoa Ylen sivuilta:
Osaavatko perussuomalaiset vain vastustaa? Äkkivääriä vastarannankiiskiä vai oikeasti rakentavaa politiikkaa? Vieraana Brysselin-perussuomalainen Timo Soini.
Kommentaattoreina Timo Haapala (MTV3) ja Pekka Ervasti (Suomen Kuvalehti). Juontajana Ruben Stiller.
http://atuubi.yle.fi/ohjelmat/pressiklubi
Ohjelmatietoa Ylen sivuilta:
Osaavatko perussuomalaiset vain vastustaa? Äkkivääriä vastarannankiiskiä vai oikeasti rakentavaa politiikkaa? Vieraana Brysselin-perussuomalainen Timo Soini.
Kommentaattoreina Timo Haapala (MTV3) ja Pekka Ervasti (Suomen Kuvalehti). Juontajana Ruben Stiller.
http://atuubi.yle.fi/ohjelmat/pressiklubi
Vastaukset 10
Vanhimmat
Ja taas persussuomalaiset ja Soini saa lisää kannatusta! Ääniä ropisee joka puolelta! Ja muita vituttaa!
kuka noista toimittajista saa kielensä syvimmälle Timpan ahteriin? Mitä veikkaatte?
tosi jännä nähdä!!
Toimittajan pää soinin hanurissa, huh huh....
Kesken ohjelman?
Tämä Ervasti teki muuten aikoinaan Suomen Kuvalehteen Soinin Maisterisjätkästä VIIDEN SIVUN spektaakkelin. Vastaavaa huomiota ei ole saanut em. taholta esim. yksikään Nobel kirjailija koskaan. Kertoo minkälaiset "kriitikot" Soinia "tenttaavat".
sehän on nyt IN. Pitäähän soininkin olla "ajan tasalla" ja kalastaa homojen äänet :DDD
imuroi persuihin kaikki kirkosta eronneet hookkanit, tietää se hänelle entistä isompia pihveja sekä kaljakolpakoita. Jännä nähdä, mihin koloon Timppa tänään kiemurtelee, ettei vain sinne rusekeaan...? Huh huh!
"Ja taas persussuomalaiset ja Soini saa lisää kannatusta! Ääniä ropisee joka puolelta! Ja muita vituttaa! "
KD ja RKP hykertelee onnesta kun Persujen äänimäärä kasvaa. Oikeistohallituksen on saatava tarpeeksi suuri enemmistö eduskunnassa, ja Persujen ääntenryöstö johtaa siihet että Sekä RKP:a ja KD: tarvitaan hallitukseen. Oppositiopoklitiikka menee entistä vaikeammaksi jos tyhäntoimittajia ja häiriköitä on liikaa.
Toinen pointti on se ettei Soinia välttämättä enään päästetä niin helpolla kuin tähän asti. Hän ei ole enään vaaraton poliittinen pelle. Siksi voi käydä niin ettei hän voikaan vain laukoa tyhjiä fraaseja, vaan hänetkin pannaan ottamaan kantaa, ja kannanotot muistetaan.
Soinina minä pitäisin erittäin matalaa profiilia aina vaalitaistelun loppumetreille asti. Kyttäisin muiden ulostuloja ja mokia, rustaisin niiden mollaamiseksi aforismejä, jotka sitten viimeisissä valtakunnallisissa telkkaritenteissä ampuisin ilmoille. Muuten voi käydä niin kuin populisteille käy kun oikeasti joutuu leikkimään poliitikkoa.
kunnon sessiot pystyyn.. :D
korsettiin ja poijat antaa piiskaa? Dikataattorit tykkäävät usein tällaisista alistumisleikeistä, että jaksavat sitten taas köyhää kurmoittaa?
A.T. Vihtorin asiantuntijaksi mukaan televiissioon?