Siis kuka tosiaan on tämä Kervinen, jota haukutaan vuosikaupalla? kuinka on mahdollista mollata ja haukkua kun moni muu asia menee sensuurin puolelle? Tai jopa oikeuteen,... ilmeisesti on kotkalainen ja valko-ihoinen syntyperäinen suomalainen. Ei muualta tulleita saisi mollata samaan tapaan.
kuka on kervinen?
kotkalaiset?
8173
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Hän on viimevuosituhannella maineikkaasta museostamme "ulos inventoitu" Muumio.
Hengessä hän on jäänyt kummittelemaan etupäässä tälle foorumille,mutta myös kuntamme hallintokeskuksen arkistoon,sekä erään Pulkkisen yö uniin.
Myös maineikkaan kymiläisravintola Kämpsyn miesten wc:ssä,sen kuuluisan "rännin" ääressä hän on yleinen puheenaihe,tosin Skottiruudullinen minihame "saparoisen" yllä vaimensi,itse asiassa lopetti Kerviskeskustelun.
Terkkuja "Saparoiselle" Skottiruumekkoineen!
---
Ku män vähä yll hilserajannii!! Tukka läht jo aikoo sitt mut hilise jäi,ja himmoo ei piettele mikkää!
Täll hetkellännii tää toine kalaju kaverri vasemmass lahkkees on niin näppeimmillään jot oikein.
Pessää hää kaipoo ain näinikkääst etennii viikonloppusiin ilt hetkiin,käishäse kyll päivälkii.
Joss siell on arvosiin lukijoihen joukos tyttöimmeisii joill ois paikka hälle,vaik jo pitköö käyttämättömänäkii ollunna ,niin kyll äkkii kaerattas vaik uus,(tiiät kyll mikä) joss entine on umpehen männynnä,nii jot ilimottele,taekka tuu illall Kämpsyy,nähhää siell.
Nagatappihan se siinä !!
Kukahan on Kervinen ? Kokemusta tuli, on kiero ja epärehellinen paskiainen.
suomalaisen luulisi ymmärtävän suomea suomentamattakin. mutta jos ne samassa varressa keikkuvat kaljut päät on reikää vailla, niin nuo vanhat hirret tuossa pihalla tartteisivat tappeja. halkaisijaltaan n. 1,5cm. tuletko apuun?
Kiertäkä se ketku kaukaa niin ei tule ongelmia.
Mie siull suosittelen puoltoistsenttist tappiva annalliin,noin niiku enshättää.Hirsilöist tiet vaik takkapuit.Jättänet tiuk syisemmäst pätkän jost sorvvoitat suorron korvvikkeen vassempaan lahkkeesseen,nin näytäht vaek miehelt.Jos out naenen nii piehä varass jottet G-pistehettä sen sorvuu karkeuella tuhhoo,siltavall jäisit vuan litoriksen varraan lemmen huumoo hakiessas.
En ou eront kirkost,oun heterro.Joss sie out naenen nin appuun riennän täst paikast,olpa reikee kui mahottomast tahhansa.