Moro,40 ikää ja jonkinverran ajettu mutta ei muutamaan vuoteen enää. Mikähän triumphi on väleä ajettava rennosti maisemia katsellen ilman kiireen häivää? en siis kaahaa ikinä . Eukkokin pitäs pystyä istumaan mukana ajo-ominaisuuksien kärsimättä liikaa. Vääntävä kone on makuun. Mittaa on n180 ja kauniimpi 171 ukko vasta 100kg.... emäntä onneksi reilusti vähemmän. Varma toimista pitäs olla tekniikan. Hieman olen allerginen alle 1000cm psygologiselle rajalle mutta ytaitaa olla pakko niellä kun n'yttää lähtevän 950cm käytetyt. Ehdottakaapa jotain kaunista versiota alta 10t euron. Kurkkan tätä ilmoitusta pitkin talvea kun en tiedä millon sen ostan hetikin tai keväällä hmmm myös bmw r gs mallit on kiikarissa .
Triumphin pitäs ostaa (käytetyn)
2
1306
Vastaukset
- Suora osto myös
Itse olen ollut erittäin tyytyväinen Triumph Americaan. Pitkän tauon jälkeen se istui heti käteen.
- hyvälataus
Mulla oli pitkän tauon jälkeen jääny vaikkua kiveksiin.
Kun laukasin viimein käsikäynnistyksellä, niin tuli paljon mäihää.
Toisaalta helpotii, toisaalta oli epäsiistiä.
Ja olo sillai veltostui.
Ja Triumpista en juuri tiedä muuta, kuin että nykyien bonneville tuntuu kastraatti tapaukselta.
Jotenkin japanilaisen kuuloinen ja tuntuinen. Hajuton ja mauton. On ku Sähkömoottori? Ei pauketta ja jytinää enää. Iahan kuin vetäisisi syvälle tena-ladyyn ja se kun ei tunnu juuri yhtään miltään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1555377
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä413283- 2533174
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?442678- 361834
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?271625Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411576- 161457
- 231447
- 241347