Mistä näitä kärpäsiä oikein tulee?

Mökkiä kun lämmitetään niin kärpäset heräävät eloon. Tapoin ainakin 30 kärpästä yläkerrasta! Mistä hemmetistä niitä oikein sikiää?
4496
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei kai muuta selitystä voi olla kuin että ne on horroksessa ja heräävät lämpöön. Meilläkin niitä ilmestyi kun mökkiä lämmitettiin, tiedä häntä missä ne on luuranneet vai tulevatko puiden mukana.

Äänestä

Ja ne saatanat ei lopu koskaan. Joka v...n reissulla läpi talven sama saatanan surina !

Äänestä
  • onneksi ne ei sentään surraan pimeässä, kuten itikat.

    Äänestä

  • välikatolta sisään. Sitä en sitten tiedä mikä niitä sinne välikatolle vetää, mutta saattaapi olla lämpö, hiirien jätökset, tms.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


5+17. kirjoitti:

Mökkiä kun lämmitetään niin kärpäset heräävät eloon. Tapoin ainakin 30 kärpästä yläkerrasta! Mistä hemmetistä niitä oikein sikiää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu