25.10 Tallinnan taskuvarkaista

tullut Silminnäkijä ohjelma kyllä herätti taas surkealla tavalla huomaamaan näiden virolaisten uskomattoman röyhkeyden ja toisia ihmisiä kunnioittamattomuuden.Lisäksi ohjelma kertoi näitä samoja varkaita pyörivän Helsingissä muiden virolaisrikollisten joukossa.Ei yhtään viron pummia pidä päästää Suomeen ja älkää menkö sinne Viroon ryöstettäviksi (ja hakattaviksi)
8447
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Venäläisiä ne on. Ei perusvirolaisella loppujen lopuksi mitään isoveljeään vastaan ole. Tuntuvat Pietarista nuo Eestin taskuvarkaat oppineen. Miksiköhän.

Äänestä

Ymmärrän ,että olet niin typerä, että uskot kaiken mitä telkkarista näet, mutta edes sinä et voi olla niin idiootti, että et tee eroa venäläisillä ja virolaisilla. Ne roistot olivat venäläisiä, nimistäkin jo kuuli sen. Jos jatkat tätä virolaisten solvaamista netissä, teen sinusta rikosilmoituksen.

Äänestä
  • oli vastikään rikospoliisin viimeisin tiedonanto suomalaisille. Mitä sinä haluat kertoa niille suomalaisille, ruotsalaisille, briteille jne joilta virolaiset rosvot ovat vieneet paperit ja rahat esimerkiksi Viru-hotellin edessä? Vaikka Raivo Roosna opetti jo kymmeniä vuosia sitten suomalaisia, ei Viron mätä hallitus ja oikeuslaitos ole saanut asioita paremmalle malllille. Miksi virolaisten pitää alentua ryöstämään EU:n kansalaisia. Miksi YK on Viron kimpussa?
    Venäjä on yli tuhatvuotinen suurvalta jolla on oma kulttuuri ja identiteetti, mitä Virolla on - kaunaisen rakkikoiran maine EU:ssa. Venäjä pysyy varmasti 1000 vuotta eteenkin päin - Viron tilanne voi olla toinen. Tämä kannattaa kaikkien virolaisten rosvojen puolustajien muistaa.

    Äänestä

  • suomen poliisilla on tarpeeksi tekemistä selvitellä virolaisten tekemiä rikoksia Suomessa,joten älä kuvittele niitä kiinnostavan sun hourailut jostain nettisivuilla käytävistä keskusteluista.olet varmaan maahanmuuttaja virolaisloiseläjä Suomessa joten mene sinne armaaseen kotimaahasi ja jos et ole virolainen niin mene sinne siitä huolimatta!

    Äänestä

Kaverit voivat olla kielitestin reputtaneita ja siten töitä ei ole löytynyt ?

Äänestä
  • Ei kai vaan joku huomaamattaan ole taas sortunut panettelussaan yleistämiseen. Rikollisia on joka maassa, jossakin vaan voi olla huonommat poliisit ja hatarammat vankilat, niin etteivät pysy lukkojen takana.
    Itse en ole Virossa tavannut kuin ihan tavallisia ihmisiä.

    Äänestä

  • Moittimatta paras kirjoitti:

    Ei kai vaan joku huomaamattaan ole taas sortunut panettelussaan yleistämiseen. Rikollisia on joka maassa, jossakin vaan voi olla huonommat poliisit ja hatarammat vankilat, niin etteivät pysy lukkojen takana.
    Itse en ole Virossa tavannut kuin ihan tavallisia ihmisiä.

    vai pitääkö kansaa syyttää typerästä valtion politiikasta vai politiikkoja kansan typerästä opettamisesta. Voimme aivan hyvin syyllistää virolaiset juntit maansa politiikasta ja rosvojen kasvattamisesta ja kouluttamisesta, kansa päättää miten asioita maassa hoidetaan.
    Mätä kansa - mätä hallitus ja mätä politiikka.

    Äänestä

  • on kriminaali kirjoitti:

    vai pitääkö kansaa syyttää typerästä valtion politiikasta vai politiikkoja kansan typerästä opettamisesta. Voimme aivan hyvin syyllistää virolaiset juntit maansa politiikasta ja rosvojen kasvattamisesta ja kouluttamisesta, kansa päättää miten asioita maassa hoidetaan.
    Mätä kansa - mätä hallitus ja mätä politiikka.

    Mutta erehtyivätpä minun suhteen. Kävelin sataman suunnasta Viru aukiolle menevää katua. Ehkä 150 metriä Viru hotelista kolme parikymppistä juippia tarjosi jotain hotelliesitettä. Kun esitteitä näytti olevan vain pari kolme, hälytyskello päässäni kilahti. Kun sitten vilkaisin sekunnin pari esitettä niin jo oli yksi kumartuneena takanani. Ilmeisesti oli aikomus tempaista minut jaloista nurin ja sitten ryöstää, mutta aie jäi puolitiehen kun valpastuin ja sanoin "pop pop". Noin viiden metrin päässä takanani tullut matkatoverini näki tapauksen. Mikä hirveintä :KATU TÄYNNÄ IHMISIÄ!
    Joudun pakostakin ajattelemaan: Mikään ei ole muuttunut Tallinnassa roistoilun suhteen! Neuvostoaikana oli KGP:n roistot (muuten rehellisintä porukkaa, tarjoilivat vain joskus tyrmäystippoja), taskurosvot ja varastelevat kaupustelijat ym, ym. Huorat tymäsivät kerran mutta kommunistit (puolueen jäseniä) kahdesti. Koko kansaa kohtaan alkaa vähäinenkin usko ja luottamus mennä. Jatkanko?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tyrmistynyt/ kirjoitti:

tullut Silminnäkijä ohjelma kyllä herätti taas surkealla tavalla huomaamaan näiden virolaisten uskomattoman röyhkeyden ja toisia ihmisiä kunnioittamattomuuden.Lisäksi ohjelma kertoi näitä samoja varkaita pyörivän Helsingissä muiden virolaisrikollisten joukossa.Ei yhtään viron pummia pidä päästää Suomeen ja älkää menkö sinne Viroon ryöstettäviksi (ja hakattaviksi)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu