Suomessa. Tänne tulleista pakolaisista elää täysin suomalaisten verorahoilla n. 100000 tuhatta ja yksi pakolainen maksaa n. 60000 tuhatta per vuosi ja se tekee sen, että pakolaiset maksavat n. 6 miljardia vuodessa ja Suomen valtion koko budjetti on 52,5 miljardia, niin jo pelkästään pakolaiset vievät valtion varoista n. 11,5% . Tämä on KARMEAA!!! ja tämä luku vain kasvaa vuosi vuodelta HUH, HUH!!!. Meillä ei ole tällaiseen varaa vaan meidän on keskeytettävä hallitsematon pakolaistulva Suomeen 5-10:ksi vuodeksi ja otettava vain n. 500 kiintiöpakolaista per vuosi. Seuraavina viitenä viiva kymmenenä vuotena on jo täällä olevat pakolaiset kotoutettava Suomen yhteiskuntaan opettamalla heille suomenkieli ja siitä on tehtävä vaatimus ja se on sidottava tukien saantiin, sekä tuet on pudotettava puoleen nykyisistä ja kaikki perusteettomasti täällä olevat pakolaiset on välittömästi karkoitettava Suomesta ja myöskin rikolliset ja perheiden yhdistäminen on myöskin keskeytettävä niin pitkäksi aikaa kun, kyseinen ihminen on saanut työtä Suomesta, että hän voi elättää tänne tulevan perheenjäsenen esim. lapsensa, vaimonsa, tai vanhempansa Suomessa, eikä niin että tänne haalitaan lisää elätettäviä perheen jäseniä suomalaisten taakaksi. Kyllä on Thors tullut kalliiksi Suomelle ja RKP sekä koko hallitus!
Mitä maksaa pakolaisplitiikka
srtyhrphy
3105
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Otetaan vaan porukkaa Virosta ja Karjalan tasavallan alueelta sekä paluumuuttajia Pohjois-Ruotsista. Kolmannen maailman ja Välimeren asukit menkööt Ruotsiin.
työväkeä. työt jää tekemättä jos ei oteta työntekijöitä pakolaisista. niinhän kaikki tutkimukset osoittavat.
kysymys vain kuuluu: onko täällä heille sopivaa työtä. no ehkä heidän työnsä on olla rkp:n äänestäjiä. Jos edes 10% tekee niin sehän jo tuplaa äänisaaliin. ja valtio maksaa. Ja valtio on ME.
Virolaista halpatyövoimaa. Pirtsakkaa virolaista siivoojaa on aina mukava katsella.