Paras lahja....

Äiti

...mitä voitte antaa äideillenne on,kun menette jos voitte hänen luo,ja annatte rakkautta ja huolenpitoa vuorostanne häntä kohtaan.Maallinen lahjatavara ei voi korvata sitä onnea,minkä äiti saa lapseltaan,kun olet läsnä.

2

1043

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kaarina

      Kiitos äiti, olet kenen tahansa äiti, olet maailman paras äiti ja teit kaiken oikein, juuri niin kuin sillä hetkellä parhaiten osasit. Olen itse ikuisesti kiitollinen äidilleni että sain ja saan niin paljon rakkautta ja hellyyttä, äitini, olet minulle maailman paras äiti:)

      • Äiti

        ....itsellesi kauniista vastauksesta.Olen kahden kauniin ja lahjakkaan tytön äiti.Minua on onnistanut,olen saanut suurimman lahjan mitä voi saada.Muistan sen kertoa aina väliajoin heille itselleenkin,ettei mikään maallinen mammona vedä vertoja heidän olemassa olonsa kalleudelle.Kaikkea hyvää elämääsi...T.Äiti,joka saa tänävuonna ensimmäisen lapsenlapsen:)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      116
      2985
    2. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      29
      1371
    3. Kultasi eka kirjain? Kuka haluaa

      A haluaa J
      Ikävä
      103
      1227
    4. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1017
    5. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1007
    6. Empaattisuus ja suoruus.

      Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi
      Sinkut
      133
      978
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      56
      875
    8. Sä saat mut tuntemaan

      Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne
      Ikävä
      22
      703
    9. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      40
      698
    10. Tunnettujen vanhempien lapset, tv-sarja

      Tunnettujen vanhempien lapset saa tv-sarjan. Juurihan yksi heistä oli MTV:ssä 6.5.26 kertomassa ettei halua julkisuutta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      110
      652
    Aihe