wc paperin hinta.

Miksi wc papereiden hinta vertailu on tehty niin vaikeaksi, että valvetunutkin kuluttaja joutuu tekemään päätöksen ihan takapuoli tuntumalla.
101523
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Miten niin vaikeaa. laskee rullan kpl hinnan

Äänestä

Pelkkä yksittäisen rullan hinta ei kerro vielä mitään. Toista joutuu ottamaan puolimetriä ja toista riittää puolet vähemmän. Toiset on niin haperoa että on aina sormet kakassa.

Äänestä
  • Anaalin herkkyys määräsi enemmän kuin hinta!

    Edullisuudesta tuli absoluutinen totuus.

    Laatu olikin vaikeampi.
    Meidän neljän henkilön perheessä onkin nyt sitten neljää eri WC-papri laatua.
    Jokaisen "pukamille" mieluisinta.

    Jokaisella on oma optimoitu ostoeräkoko ja 4 rull hälyytysraja.
    anaali

    Äänestä

  • anaalin analyyttiset kirjoitti:

    Anaalin herkkyys määräsi enemmän kuin hinta!

    Edullisuudesta tuli absoluutinen totuus.

    Laatu olikin vaikeampi.
    Meidän neljän henkilön perheessä onkin nyt sitten neljää eri WC-papri laatua.
    Jokaisen "pukamille" mieluisinta.

    Jokaisella on oma optimoitu ostoeräkoko ja 4 rull hälyytysraja.
    anaali

    Keskitän kiinteän olostamisen työpaikan WC:hen tai muualle kodin ulkopuolelle.
    Paperin laatu hyvä.

    Virtsaamisen voi suorittaa Suomen olosuhteissa useimmiten ulos.
    Säästämme siten Hgissäkin Päijännettä.

    Kesällä tietysti on kuivakäymälä vapaa-ajan asunnolla

    Äänestä

Toki eri laatuja löytyy, mutta taskulaskimella selviää kyllä aika helposti vertailut muuten. Hinnoissa on eroja kyllä sitten melkoisesti. Itse ostamme isoissa erissä kavereiden kanssa kimppaan tehtaalta suoraan wc- ja muutkin paperit, säästö melkoinen.

Äänestä
  • Kuinkas paljon vaatii varastotilaa, jokin arvo sillä autotallillakin on...

    Äänestä

  • Kaikissa wc-paperipakkauksissa ei ole arkkien määrää ja sen lisäksi pitää huomoida paperin käytännön määrä eli kuinka moni kertaisena sillä pitää pyyhkäistä...

    Äänestä

Saakohan esim serla paperia suoraan tehtaalta ostettua? Ja millaisia minimi määrät pitäisi olla? Kuinka paljon halvempaa kun esimerkiksi isossa ruoka kaupassa?

Kiitos jo etukäteen vastauksista.

Kiire sillä paperi rupeaa loppumaan :)

Äänestä
  • Kontillinen?

    Äänestä

samaa mitein et euroshopperi kamaa tarvii huomattavasti useamman arkin/pyyhkäisy ja lisäksi rullat on huomattavasti pienempiä ku laatu papereissa... näisä pitäs olla kilohinta tai vastaava että pystyis tekemään vertailua kaupassa. toki sen verran paskoneena voin kertoa että itselläni kuluu vähemmän rahaa ja hermoja jos ostan laatupaperia... hermoja siten että kyllä se sitte riepoo ku se paperi katkeaa liian aikaisin sitä telineestä vedettäessä. :)

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Rahat pöntöön. kirjoitti:

Miksi wc papereiden hinta vertailu on tehty niin vaikeaksi, että valvetunutkin kuluttaja joutuu tekemään päätöksen ihan takapuoli tuntumalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu