Hervannassa menee lujaa

Eilen illalla ryöstettiin siwa Hervannassa.
Viimeyönä Hervannassa kaksi miestä ampui itseään jalkoihin ja lisäksi Ahvenisjärveä naarattiin...löydettiinkö ketään?
9428
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Hervannassa Kärkikujalla sijaitsevassa kerrostaloasunnossa ammuttiin noin puoli neljän aikaan aamuyöllä.

Poliisin löysi asunnosta kaksi noin 30-vuotiasta mieshenkilöä, joilla oli molemmilla ampumavammat säärissään. Miehet toimitettiin hoitoon Tampereen yliopistolliseen sairaalaan, missä heidät on leikattu. Kummallakaan ei ole hengenvaaraa. Asunnosta otettiin kiinni noin 30-vuotias nainen, jota epäiltiin ampumisesta. Nyt nainen on vapautettu. Tutkinnassa on keskiviikon aikana ilmennyt, että loukkaantuneet miehet olivat ampuneet käsiaseella vuoron perään itseään jalkoihin. Miehet olivat tapahtumahetkellä voimakkaassa humalassa. Miesten tarinaa tukee myös poliisin asunnossa tekemä tekninen tutkinta ja muiden asunnossa olleiden kuulustelukertomukset. Miesten käyttämä ase on luvaton. Ase on nyt poliisin hallussa.

http://www.aamulehti.fi/uutiset/kotimaa/195363.shtml

Äänestä

Hervanta on suomen Mexico...

Äänestä

Herwood pitäisi aidata 3 metriä korkealla piikkilanka-aidalla, kylvää ilmasta napalmia 10 000 000 tonnia, puskutraktorilla slummi maantasalle, tasainen asfaltti päälle ja siihen pysäköintialuemerkinnät.

Äänestä
  • hervanta=tampereen slummi? :D

    Äänestä

  • onko näin että... kirjoitti:

    hervanta=tampereen slummi? :D

    Ei vaan Hervanta on yksi Tampereen parhaimpia paikkoja asua. Enkä edes asu siellä itse enkä ole koskaan asunutkaan.

    Äänestä

numeber 1: Siwoja ryöstettiin muuallakin esim. pirkkalassa

number 2: Kaksi miestä kännissä, keskenään = tyhmää leikkiä ei tappoyrityksiä

number 3: Ketään ei naarattu, se oli harjoitus!

HERVANTA ON NUMERO UNO, TAMPEREEN PARAS PAIKKA ASUA!

Äänestä
  • Olen ylpeä Hervannan maineesta jätä ketään kylmäksi. Hervantaa haukutaan, toisaalta kehutaan, mutta pääasia että kaikilla on joku mielipide, eikä aihe jätä ketään kylmäksi. Ei tuollaista melua pidetä mistään muusta paikasta. Tosin Hervannasta puhuttaessa on sama kuin puhuisi koko Tampereesta, ison kokonsa vuoksi. Toisaalta Tampere olisi aikas tylsä tynkä ilman Hervantaa.

    Onko kellään tähän vastaansanomista?

    Äänestä

  • Kaikemparee Hervanta kirjoitti:

    Olen ylpeä Hervannan maineesta jätä ketään kylmäksi. Hervantaa haukutaan, toisaalta kehutaan, mutta pääasia että kaikilla on joku mielipide, eikä aihe jätä ketään kylmäksi. Ei tuollaista melua pidetä mistään muusta paikasta. Tosin Hervannasta puhuttaessa on sama kuin puhuisi koko Tampereesta, ison kokonsa vuoksi. Toisaalta Tampere olisi aikas tylsä tynkä ilman Hervantaa.

    Onko kellään tähän vastaansanomista?

    Hervanta mielestäni aika yhdentekevä paikka. Hyvä paikka toki asua, mutta jos sitä ei olisi olemassa niin ei juurikaan vaikutusta muuhun Tampereeseen.

    Ei yksi kaupunginosa kaupunkia tee.

    Äänestä

  • fdsfffff kirjoitti:

    Hervanta mielestäni aika yhdentekevä paikka. Hyvä paikka toki asua, mutta jos sitä ei olisi olemassa niin ei juurikaan vaikutusta muuhun Tampereeseen.

    Ei yksi kaupunginosa kaupunkia tee.

    Hervantaan minäkin muutan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hervannan tylsimys kirjoitti:

Eilen illalla ryöstettiin siwa Hervannassa.
Viimeyönä Hervannassa kaksi miestä ampui itseään jalkoihin ja lisäksi Ahvenisjärveä naarattiin...löydettiinkö ketään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu