Roosa vs.Tony

Kumpi on kahjompi?
Tässä kilpailussa on kaksi sarjaa.
1. Roosa vs. Tony ennen.

2. Roosa vs. Tony nykyään.


p.s.
Halme on niitä todella harvoja, jotka aivovamman saatuaan ovat fiksumpia kuin ennen sitä!
2302
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Soininvaara teki delegaationsa kanssa vierailun Moskovassa paikalliseen alkoholistien hoitolaan (vankiloita ne siellä ovat) ollessaan ministerinä.

Kaikki meni hienosti, mutta portin ulkopuolelle astuessaan, delegaatio havahtui kovaääniseen huutoon: "Ottakaa kiinni se punanaama!" Nimittäin luulivat vartijat Osmoa karanneeksi potilaaksi.

Tilanne oli aika nolo. Voi olla, että Soininvaaran reagointi viime aikoina (Drage, Meriläinen) selittyy hänen punakkaan juopon olemukseen, vaikka onkin ilmeisen raitis henkilö.

Äänestä
  • Osmon reaktio liittyy siihen, että vituttaa syöksyä täysin rinnoin, jos joku kusee kotipesään.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Zebra kirjoitti:

Kumpi on kahjompi?
Tässä kilpailussa on kaksi sarjaa.
1. Roosa vs. Tony ennen.

2. Roosa vs. Tony nykyään.


p.s.
Halme on niitä todella harvoja, jotka aivovamman saatuaan ovat fiksumpia kuin ennen sitä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu