Noh elikkäs,olis tämmönen ongelma että tyttöystävä ei tiedä rakastaako enää?Suhdehan on meillä kestäny päälle 1v:n.Riitelimme tyttöystävän kanssa vähän aikaa sitten.Halusin sopia asian koska rakastan häntä.Noh saatiin sovittua asia,mutta tyttöystävä sanoi ettei tiedä enää rakastaako minua?Kuulema tykkää mutta ei ole enää varma rakastaako?Hän on vain muuttunut minua kohtaan tämän viimeisen riidan seurauksena,enkä pysty luopumaan hänestä koska rakastan häntä.Mitä minun pitäisi tehdä`?
Rakastaako tyttöystävä enää?
Eitiedä
2420
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
tuo luottamus joka on saanut kolahduksen. Ei ole ehkä päässyt riidan yli. Mistä riita sitten johtuikin, kannattaa siitä asiasta vielä puhua ja jos halua olla yhdessä on, antaa ajan kulua. Luopumisongelmaan tulee viimeistään siinä kohtaa ratkaisu jos tyttöystäväsi jättää sinut, eli luopuu sinun puolesta. Mutta älkää pitäkö taukoja jolloin saa tavata muita (lapsellisinta mitä tiedän), siitä koituu vain harmia!! Taukoa voi pitää seksistä esim. ja keksiä tilalle joku yhteinen muu harrastus, mutta pointti on että yhdessä puhutte ja teette asioita ja jossain vaiheessa luottamus palaa tai sitten ei. Ja sitten on vaan luovuttava jos toisesta vähänkin välittää ja etsittä itselleen "terapiakeskustelua" muualta selvitäkseen yli.
edellinen on oikeassa. Tunteet voi muuttua tai kuolla kokonaan jos toista loukkaa tai toinen kokee etteivät arvot ja ajatusmaailma olekaan sellaiset mitkä itsellä... :( Sellaista on elämän ihanuus ja raakuus. Tietysti asia voi olla niinkin että on muitakin syitä/muu syy kuten että haluaa olla sinkku...Tyttöystäväsi kannattaisi miettiä onko teillä vielä mahdollisuus. Ehkä voisit koettaa antaa vivahteen "paremmasta itsestäsi" hänelle ennen kuin on liian myöhäistä. Tyttö voi tietysti tulla vielä katumaan jättämistäsi koska jokaisessa ihmisessä on muutoksen siemen.. :) Tsemppiä!