Raamatussa ei puhuta homoista mitään

nykymerkityksessä

5

506

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ed Monte

      Olet täysin oikeassa. Raamatussa ei puhuta homoseksuaalisuudesta. Raamatussa puhutaan ala-arvoisesta käyttäytymisestä niin sanoissa kuin teoissakin. Sellainen on ihmisyyttä ja ihmisarvoa loukkaavaa ja sellaisena moraalitonta käyttäytymistä niin itseään kuin myös toisia kohtaan. Tuo viimeaikoina vellonut tunnekuohunta on antanut kristillisyydestä kovin vastenmielisen kuvan, valitettavasti. Samoin on ala-arvoista tuo ihmisten " homottelu ", " lesbottelu " jne. Nuo nimikkeet kuuluvat tilastojen sanastoon, eikä kukaan yksilö ole mikään tilastohomo, tilastolesbo tms. Jokainen naista rakastava nainen ja miestä rakastava mies on henkilönä laaja-alainen ja moniulotteinen persoona, joka toteuttaa itselleen syntymänsä perusteella muodostunutta seksuaalista suuntaustaan samoin kuin sitä toteuttaa naista rakastava mies ja miestä rakastava nainen. Ihmisen syyllistäminen, irvailu, pilkkaaminen, synnittely jne. hänen seksuaalisen suuntautuneisuutensa perusteella on ihmisyyttä loukkaava ja häpeällistä käyttäytymistä.

    • Teologisessa

      Nissinen on yksi kansaivlisesti tunnetuimpia Raamatun tutkijoita. Erinomainen luennoitsija ja opettaja myös!

    • Sokea johtaa Sokeaa

      Raamatuntutkijasi ei varmasti osaa löytää raamatusta sitä mitä etsii, tietenkään ei raamattu ole mikään "seksuaalisuuden" oppikirja mutta selvästi se paljastaa homo, sodo, bi, trans, pedof. lesbo, seksuaalisen käyttäytymisen.
      Voit aluksi "virittää" ajatuksiasi lukemalla 1 Moos. 19:4, 5,. ja ajattele!
      Aloitetaa näin: 3 Moos. 18:22 (Älä makaa miehenpuolen kanssa niinkuin naisen kanssa maataan...). lue myös versi 23, ihmisen ja eläinten suhde!.
      3 Moos. 20:13 ( Jos JOKU makaa miehenpuolen kanssa, niinkuin naisen kanssa maataan, tekevät he molemmat kauhistuksen, heidät rangaitakoon kuolemalla, he ovat verivelan alaiset) (huom: verivelka = murha) Miksi? Ajattele jos osaat !? Lue myös värssit 15 ja 16., !
      Pedofili. 1Kuningasten kirja 14:24., on muitakin kohtia, mutta tämä riittää tähän.
      Jatketaan, Room. 1: 26, 27. (Sentähden.... sillä heidän naispuolensa avat vaihtaneet luonnollisen yhteyden luonnonvastaiseen., samoin miespuoletkin, luopuen luonnollisesta yhteydestä naispuolen kanssa, ovat kiimoissaan syttyneet toisiinsa ja harjoittaneet, miespuolet miespuolten kanssa, riettautta ja villiintymisetään saaneet..jne)
      Vielä lisä tietoa saat 1Korint. 6:9., Juudaan kirjasta värssi 7,. Uskoisin tämän riittävän asian ymmärtämiseen, mutta paljon Raamatusta ( ns. Pyhästä kirjasta) löytyy vastaukset melkein jokiaseen puhtaaseen Jumalan kanssakäymisen ehtoihin. Ei muuhun tyhmyyteen.

      • Sepä se

        Kirjoituksesi päättyy: " Ei m u u h u n tyhmyyteen." Niinpä! Itsepä sen sanot. Tyhmältähän tuo vaikuttaa!


    • Ei mikään nissinen

      Alempana on kirjoitus, jossa mainitaan raamatun kohdat.
      Niitä nyt on kaikenmoisia luennoitsijoita noissa teologisissa tiedekunnissa ja kouluissa. Ei ole tuokaan ymmärtänyt asiaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      102
      6651
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      369
      6221
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      60
      3093
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      111
      2574
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      108
      2225
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1814
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1663
    8. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      34
      1365
    9. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1340
    10. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1237
    Aihe