Liikennevalvonta??

Nyt se on pudonnut nollaan kun maataistelukoneet ovat liikkeellä ja kaikki sivutoimiset maanviljelijä-poliiisit peltotöisdsä.
Miksei noita traktoreita ratsaa kukaan?
3412
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

nyky eu aikana on jo muutenkin yhtä helvettiä noiden lippujen ja lappujen täyttämisien kanssa. joten se nyt vielä puuttuu että aletaan pitämääm ratsioita traktoreille.... kohta ei varmaan edes saa käydä kusella ilman brysselin herrojen lupaa....

Äänestä

e-e-eihä se-se-se ny mi-mi-mi-mitää haittaa jo-jo-jos vanaha taloo isäntä käy maitokaupas pi-pi-piäniis siäviis no ny vähä toisee asiaha täälä kyläs poliisit pysäyttää helepommi jos autos on jotai ns.poikkeavaa yks tuttava sai sakot kun se valakoose auto oviis o vaaliavihiriällä maalatut kuviot (n.maitopurki kokooset) koska poliisie miälestä se o liia erikoone sehä ei näytä haittaava ku kyläringillä ajetaa päi punaaisia tai ku otetaa toisten autoje kans kisaa täälä o 40km/h rajootukset keskustas mutta harva niitä nourattaa ainakaa arki aamuusi ja ehtoon pualella ainii no muistaa ne kyllä puhalluttaa lauantai tanssiista lähteviä/ohikulukijoota

Äänestä
  • edes traktorinsa pyörät putsata kun tulevat pellolta paskaa ajamasta, on tie joskus satoja metrejä savee ja paskaa täynnä. Mutta taitaa olla turha toivo ei ne jaksa ison mahansa kanssa sieltä nousta kun pakon edestä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Autoilija kirjoitti:

Nyt se on pudonnut nollaan kun maataistelukoneet ovat liikkeellä ja kaikki sivutoimiset maanviljelijä-poliiisit peltotöisdsä.
Miksei noita traktoreita ratsaa kukaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu