Putki

Vakioputkaaja

Kolmas kerta vakiosta putkeen kun tulee rahaa. Nettona ensin 0,10€, sitten 0,30€ ja nyt hurjat 4,60€.

Voi tätä rahan määrää ;)

3

1381

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • John Greyghton
    • Vakioputkaaja

      No ny se keleen putki katkesi ja uusi alkoi. Neljä vakioa ja jokaisessa seitsemän oikein. Tappiota tullut hirvittävät 16€. Elikkäs tän vuoden saldo on pakkasella -11,40€. Täytyyköhän lähtä keräämään pulloja jottanotta saisi rusinoita, makkaroita ja muita mereneläviä leivän päälle. Ja silliäkin pitäisi saada mut tytöt ei oikein tykkää musta... Ei ole helppoa tämä vakioveikkaajan elämä.

      • Emeritus Vakioputka

        Ryökäle. Taas kerran erehdyin vakioa pelaamaan ja hävisin järisyttävät 4€. Viime vuoden alusta on siis hävitty tuohon kirotun monopolin pyörittämään täysin turhanpäiväiseen potaskaan melkein 16€. Hyi minua. Ikinä ei pitäisi tukea jotain tekopyhää järjestelmää joka loppujen lopuksi on pelkkää kusetusta.

        Veikkauksen sloganiksi kävis tuon nykyisen (Suomalainen voittaa aina) tilalle vaikkapa: Suomalaista voi kusettaa aina.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      293
      1185
    2. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      299
      1098
    3. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      50
      948
    4. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      106
      899
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      83
      867
    6. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      101
      859
    7. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      108
      712
    8. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      64
      578
    9. Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"

      Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh
      Suomalaiset julkkikset
      2
      571
    10. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      11
      538
    Aihe