Jyp kahvaa !!!

kuin
4532
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

mikä???????????????????????????

Äänestä
  • taitaa syödä miestä/naista ?? tampereelta vois purkaa jäähallin molempien joukkueiden esitysten perusteella.
    miksei muutkin joukkueet pelaa niinkuin Jyppi, ei tarviis kitua ja inistä... eikö osaa???

    Äänestä

  • jyppionliigakärki kirjoitti:

    taitaa syödä miestä/naista ?? tampereelta vois purkaa jäähallin molempien joukkueiden esitysten perusteella.
    miksei muutkin joukkueet pelaa niinkuin Jyppi, ei tarviis kitua ja inistä... eikö osaa???

    tappara?

    Äänestä

Jypistähän tuo kahvaus alkoi ja sitä on toteuttanut aika moni muukin Jyp taustainen valmentaja. Westerlund,Dufva,Rautakorpi. kun Tappara voitti viimeisen suomen mestaruuden niin sen jälkeenhän alettiin karsimaan kahvausta liigasta pois MM, yleisöviihtyvyyden takia SM-Liigan taso alkoi mennä alamäkeen verrattuna muihin joten ei MM kisoissakaan ole menestystä juuri tullut sitten 90-Luvun.

T:Rane

Äänestä

Kommentoi aloitusta


<vv<vvzv kirjoitti:

kuin

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu