Saako asp-sivuja suoraan kopioitua?

tietoo

Kertokaapa viisaat ja fiksummat saako asp-sivuja suoraan kopioitua? Entä miten ne suojataan?

Tarvitseisimme opiskelujen takia tätä tietoa ja netistä emme löytäneet ja enkun kielen taitomme on niin ja näin. Kiitos tiedoistasi!!!!!!!!
T Datanominaiset...

7

1855

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jep

      Hyvää mainosta datanomeille :-D

      • e.z

        KOKEILE??!


      • hehehe

        Olemme opiskelemassa emme suinkaan valmistuneita ja voin taatusti sanoa ettet sinäkään tiennyt ennen kuin perehdyit enemmän aspiin niistä yhtikäs mitään.


      • jurri
        hehehe kirjoitti:

        Olemme opiskelemassa emme suinkaan valmistuneita ja voin taatusti sanoa ettet sinäkään tiennyt ennen kuin perehdyit enemmän aspiin niistä yhtikäs mitään.

        hanki Frontpage ohjelma.. ja sitten urkkimaan


    • minä

      Saa kopioitua suoraan. Menet windowsin explorerilla kansioon jossa sinulla asp -sivut ovat ja kopioit ne aivan kuten muutkin tiedostot.

    • Hiron

      Internetin kautta ei pysty suoraan lataamaan asp-sivujen lähdekoodia vaan ainoastaan palvelimen generoiman html-koodin.

    • Expertti

      Siis jos tarkoitatte sitä että saako netistä kopsattua kätevästi ASP-lähdekoodia niin se ei onnistu. ASP-koodi on palvelinkoodia ja se suoritetaan weppipalvelimella. ASP-koodi generoi aivan normaalin HTML-dokumentin joka ei siis sisällä enää lainkaan palvelinkoodia. Näin toimivat myös PHP, Cold Fusion, Perl yms.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1094
    2. 69
      1024
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      47
      952
    4. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      948
    5. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      51
      895
    6. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      694
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      32
      674
    8. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      587
    9. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      580
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      38
      536
    Aihe