...mitä varten terroristit ja murhamiehet niin usein julistavat olevansa muslimeja? Se ei voi olla niin. Eihän Jumalaan uskova muslimi voi tehdä sellaisia kamaluuksia, mitä terroristit tekevät.
Tietääkö kukaan...
Ibn el Bubn
5152
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tiedossani ei ole yhtään tieteellistä tutkimusta terroristien ja murhamiesten todellisesta uskonnosta. Suomen oikeuslaitos tutkituttaa vain syytetyn mielentilan. Olen kerran nähnyt televisiosta tulevan terroristin haastattelun. Hän piti itsestään selvänä, että Allah kokoaa hänen palansa yhteen ja kysyy häneltä, miksi hän räjäytti itsensä. Hän sanoi vastaavansa Allahille, että hän teki sen Allahin puolesta. Hän oli varma siitä, että Allah ymmärtäisi häntä ja päästäisi hänet paratiisiin. Siis Allahin paratiisiin, sillä Jahven eli Jehovan paratiisista tuleva terroristi ei edes unelmoinut. Helvettiin joutumistaan tuleva terroristi ei ilmeisesti ollut lainkaan miettinyt. Hän oli kotoisin Pakistanista eikä zaqqum-puuta ehkä kasva ollenkaan hänen kotiseudullaan. Zaqqum-puun hedelmät ovat helvetin asukkaiden ainoa ruoka Koraanin mukaan.
Monissa islamilaisissa suuntauksissa itsemurhaterroristi-isku on varmin tapa pelastua ja päästä taivaaseen. Koskaan ei islamiuskoinen voi olla varma pelastumisestaan, riittääkö hyvät teot korvaamaan pahat teot. Kun tappaa itsenä ja tuhoten mahdollisimman paljon vääräuskoisia varmasti pelastuu. Näin ei tietenkään usko kaikki muslimit!
http://www.youtube.com/watch?v=ixNvWo3vbXU&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=AVOlCJPvwIk&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=8E4rMJVHyeg
http://www.youtube.com/watch?v=qWUlWYDMv6I&feature=related
Sura 2,206
2 samuel 22,28
Jaak 4,6
ymm.
Vääräuskoisia vastaan sotiminen on kollektiivinen velvollisuus ja Allahin puolesta sotiessa kuoleminen varma tapa päästä islamin Paratiisiin. 1 1.