Kyseinen varoitusvalo on jo kerran käyty sammuttamassa veholla kun nyt ihan siinä lähellä pörräiltiin ja siellä todettiin, että näin se voi joskus kylminä aamuina tehdä tms.. ja kaikki oli ok.. No nyt se palaa jälleen, ja kysymys kuuluu, voiko tälläinen valo sammua itsestään, vai täytyykö sekin käydä kuittaamassa pois, olettaen toki ettei tällä kertaa mistään vakavammasta ole kyse. Malli c4 2.0 bensiinillä. Auto oli n. 1000km sitten 120tkm huollossa.
Moottorissa toimintahäiriö - merkkivalo
gfds
12635
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
ota akun miinuskaapeli irti n.tunniksi,jos tämänkin jälkeen vielä lamppu palaa vie huoltoon.Muista radion koodi jos tarpeen
Jos kerrot, mikä oli vikakoodi, niin siitä selviäisi enemmän. Voit myös googlata koodilla, sillä melkein kaikki koodit ovat samoja kaikilla autoilla.
Toyotassa on kuitenkin omat koodit kaasupolkimen hirttämiselle ja vararenkaan putoamiselle. Muissa autoissa ei tietääkseni ole vastaavia toimintoja.
kun ne on kommunistisessa ranskassa tehty
niin se varoittava valo väärin sammutettu ja jos jossain palaa silloin tilaa palokunta ja palonta samutta palo oikeaoppinen ja palonomistaja teke jälkivartiointi. Väärä hälyytys, tilaaja maksa koko paska.
Nut on tainnut mennä aamu- ja iltanapit sekaisin. Eihän tuosta saa järjellistä asiaa, vaikka kieli muistuttaakin suomea
Epäasiallinen kysymys aiheuttaa epääsiallisia vastauksia. Niin metsä vastaa kuin sinne huudetaan. Tuo kysymyshän on kuin vajaaälyisen laatima.
Jonkun citikka kuskin laatima
tojotan miehiä.
VW-Rolf
kyllä mekin laitetaan VW-Rolffin kanssa aivan ihka uudet Citroenit , on ominaisuudet kohdallaan ja laatu aivan maailman huipulta.
ja voi kyllä sammua itsestäänkin.. jos sille ei viimeksikään tehty mitään (ei havaittu vikoja) niin tuskin nytkään.. Kovaa ajoa vaan.