Antti Isotalus: Asuminen kallistuu Kokkolassa!

On se kätevää, kuntaliitoksen myötä talouksia tuli Kokkolaan roimasti lisää ja nyt liitoksen onnistumisesta palkittu Kaupunginjohtaja esittää kiinteistöveron nostamista Kokkolassa. Kielilisää maksetaan ja aivan turhasta, mutta siihenhän ei puututa,ei-ei!
7323
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Joo ja on vittumaista yrittää jymäyttää kansalaisia, että nuo korotusrahat olisi korvamerkitty johonkin hyvään tarkoitukseen.

Vittu miksi kukaan ei valvo pahantekijöitä, kaikenlaisista tilastoista katsellaan, että meillä pitää olla näin suuret palkat, vaikka yritys KOKKOLA tekee jatkuvasti miinusta.
NiiiiiiiiiiN miinus tulee liian suurista palkkakustannuksista ja lopuksi vielä kyllä minuakin VITTUTTAA

Mitä minulle maksetaan, jos osaan sanoa ruotsiksi kyllä vituttaa?

Äänestä
  • HEHEHEEE

    Äänestä

  • ei kokkendaalilainen kirjoitti:

    HEHEHEEE

    Taas joku hörökorvainen finninaama oli onnistunut pääsemään palstalle.

    Äänestä

  • ei kokkendaalilainen kirjoitti:

    HEHEHEEE

    kielilisiä tunneta......

    Äänestä

TASAVEROA.

Kyllä täytyy sanoa ettei enään ole millään väliä.Kuntatyöntekijöitten palkat ovat nousseet yksityistä sektoria
suuremmaksi.
On kaikenlaisia jonnin joutavia virkamiehiä, on kielilisiä ym.

Milloin on kuntatyötekijät kärsineet lamasta ,ei ikinä. He saavat suojatyöpaikoillaan porskutella(ei kaikki)
ja verot ja piiloverot vain nousee.

Äänestä
  • Ennen viimeistä Suomensotaa olivat maalaistollot omissa touhuissaan soiden reunuksilla ja vanhukset uuninpankolla syytingillä.
    Sodan jälkeen Vasemmiston avulla nostettiin tehdastyön voimalla Suomi suosta, mutta samalla alkoivat maalta maalaistollot virrata asutuskeskuksiin ja nyt niitä on elättinä ja syytingillä yhteiskunnan viroissa ja toimissa satoja tuhansia.
    Kesälomat he kyllä viettävät esi-vanhempien maa-ja metsätiloilla lisärahaa tienaamassa.
    Sontaa ja lantaa olen minäkin luonut, mutta en minä ole muiden rasitteeksi mennyt vaan "otsa hiessä sinun tulee leipäsi ansaita" , sen mukaan olen elänyt.
    AAMEEN

    Äänestä

  • on kuntatyöntekijät hyötyneet nosukausista, samat paskat palkat vuodesta toiseen, oli pakko muuttaa yksityiselle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kyllä vituttaa! kirjoitti:

On se kätevää, kuntaliitoksen myötä talouksia tuli Kokkolaan roimasti lisää ja nyt liitoksen onnistumisesta palkittu Kaupunginjohtaja esittää kiinteistöveron nostamista Kokkolassa. Kielilisää maksetaan ja aivan turhasta, mutta siihenhän ei puututa,ei-ei!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu