Uusiasiakaspalvelu botti

wervtdt55656

Yritin tänään perua spotifyn ilmaiskuukauden mutta enpä päässyt botista asiakaspalveluun koska se yritti pistää laajakaistan perumiseen. Etsin sitten sähköpostia mutta eipä semmostakaan ole kun on valmiit kaavakkeet joista ei sieltäkään voi sitä perua. Ajattelin soittaa toisen kerran vielä ja kokeilla tällä kertaa sanoin vaan spotify kun piti puhua ja aluksi oli hiljaista odottelin semmoset 5 sekkaa ja sanoin spotify uudestaan niin ihme ja kumma pääsin suoraan asiakaspalveluun botin ohi.

Tää botti on kyllä niin urpo juttu että huh. Esim tossa viimeviikolla soitin asiakaspalveluun ja ekan kerran tähän törmäsin kun niin harvoin tulee soiteltua mutta anyways. Botti katsoi että liittymäni toimii ja ehdotti että voin käydä katsomassa soneran sivulla ongelman ratkaisuja :D niinkun mitä helvettiä ! Netti lähti sitten toimimaan kun vetelin kaikkia johtoja vuorotellen puolentunnin ajan irti. Kerran kävi sillei että joku työntekijä joko sonerasta tai muualta oli käyny pistää piuhoja uusiksi ja netti ei toiminu 5 päivään tämän takia enkä saanu mitään kompensaatiota koska ei ollu soneran vika vaan sen jonkun työntekijän joka ne piuhat oli sekasin laittanu että näin. Tämä samainen tilanne kun kävisi nyt niin eipä paljoo botit auttaisi. En suosittele kyllä soneraa enää kenellekkään koska toi botti homma on ihan selvää kusetusta jo ja se myös kun ei edes yleistä sähköpostia enää ole niin on tehty lähes mahdottomaksi kaikki kuluttajan yhteyden otot. Sitä paitsi kun siitä joutuu maksamaan niin selvää rahastusta on myös koska hommat hoitus alta 2 minuutin jos pääsisi suoraan asiakaspalveluun tosin nyt ei ole jonotus aikoja enää mutta aika kälystä tämä palvelu on.

Paska firma kuluttajaa poljetaan jo liikaa !!!

0

307

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

        Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
        Seinäjoki
        94
        4600
      2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

        Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
        Maailman menoa
        226
        1823
      3. Mikä on kaivattusi

        ammatti?
        Ikävä
        76
        1450
      4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

        Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
        Kaste
        240
        1150
      5. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

        Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
        Maailman menoa
        322
        1085
      6. Kaipaatko nainen

        Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
        Ikävä
        105
        1070
      7. Onko kaivattusi ulkonäkö

        tarpeeksi miellyttävä? 🥕
        Ikävä
        50
        1069
      8. Nojatuoli !

        Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
        80 plus
        147
        1027
      9. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

        Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
        Ikävä
        111
        1009
      10. Milloin ymmärsit

        Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
        Ikävä
        85
        964
      Aihe