Voiko tämä pitää paikkansa mitä tässä väitetään?
VAROITUS!
GARMIN Astro® VHF/GPS koirapaikantimen käyttö on Suomessa kielletty.
Lähimmät hyväksytyt käyttömaat ovat: Ruotsi, Norja ja Viro.
Tästä laitteesta on kysymys
http://www.petenkoiratarvike.com/file_view.php?name=1/esite_garmin.pdf
Kuka osaa
vastata?
3
543
Vastaukset 3
- suomessa kielletty
mutta ...
- hlkjhlkjhlj
Ettei olisi niitä "tutkia" joiden taajuudet voivat mennä viranomaisten virve-verkon päälle? Käyttö olisi siis kielletty, joskin pitäisi toimia ihan hyvin.
- lklklk
virve- verkko toimii digitaalisesti taajuuksilla 380-400 MHz, astron taajuudet on taas analogista vhf- taajuutta jonkin verran 150 MHz:n päälle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ny se loppuu ( Kuhmo)
Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.571778Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan
Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt241402- 991052
- 45800
- 87773
Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki
Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.20589- 28581
- 31523
Nainen, miten suhtautuisit
Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?56508Voitko kirjoittaa mulle tänne mies?
Jos täällä käyt? Ihan kaverimielessä, jos ei muuten? Haluaisin jutella sinun kanssa. Mulla on edelleen jotenkin niin h30443