pitääkö oikeat kokit abc-kokkeja vitsinä?

Tälläinen vaan mietityttää.abcillahan vaan purkit avataan ja lämmitetään sisäisen ohjeen mukaan.Eli "kokki "ei voi itse mitenkään mihinkään vaikuttaa,varsinkaan ruuan makuun.Kokin käsitekin on nykyään näköjään laaja.
On abc kokkeja ja oikeita kokkeja
41320
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kuin ABC "kokki".

Ja se on helmisimpukka"kokki".

Äänestä
  • Uniikkitaloja piirtävät arkkitehdit. Valmispakettitaloja piirtävät myös arkkitehdit, ammattimaisesti. Kumpiakin rakentavat osaavat ammattilaiset. Molempia talotyyppejä tarvitaan.

    Uniikkiravintoloiden liiketoiminnan suunnittelevat omistajat tai palkatut johtajat. Samoin ketjuravintoloiden toiminnan suunnittelusta vastaavat ketjujen johtajat ja kehityspäälliköt. Arkipäivän toiminnan toteutuksesta vastaa yksikönjohtaja valitsemiensa esimiesten kanssa. Siinä voi vielä vaikuttaa työn laatuun, jos ymmärrystä ja tahtoa riittää. Se on työnjohtokysymys.

    Kokonaisuuksien suunnittelussa tuotevalikoiman suhteen on kovasti kehitettävää. ABC- ja Neste-ketjuilla on vielä loistava tulevaisuus edessään, kunhan tuotevalikoimat raaka-ainevalikoimineen saadaan vastaamaan tämän päivän ruokailijoiden odotuksia.

    Valitettavasti liian usein joutuu vielä hakemaan kaupan puolelta syötävänsä. Hesburgerit ovat tällä hetkellä liikenneasemien laadukkaimpia yksiköitä.

    Tuotevalikoimiltaan heikoimpia ovat Rax- ja Buffaketjut. Asiakkaiden vatsat täytetään post-mix-juomilla ja pizzapullalla. Arveluttavaa liiketoimintaa. Mielestäni niissä työskentely on kokeillekin jo rangaistus. Toivonkin, että markkinatalouden lainalaisuudet kadottavat nämä ketjut ravintolavalikoimien kartalta.

    Äänestä

  • missä kohtaa se vitsi ?oli.harvassa on paikat jossa pystyy tekeen niin ku ite haluu.oli sitten"oikea" tai abc kokki

    Äänestä

lähtökohtaisesti mä pidän kaikkia kokkeja vitseinä...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kannattako hakea kirjoitti:

Tälläinen vaan mietityttää.abcillahan vaan purkit avataan ja lämmitetään sisäisen ohjeen mukaan.Eli "kokki "ei voi itse mitenkään mihinkään vaikuttaa,varsinkaan ruuan makuun.Kokin käsitekin on nykyään näköjään laaja.
On abc kokkeja ja oikeita kokkeja

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu