oli kyl hieno pelaaja!
Saku Koivu, Jere Lehtinen ja Kai Nurminen, siinä parhaat TPS-pelaajat kautta aikain.
Nurmisen kultaranteen tietää kaikki jotka vähääkään hokia seuranneet.
Ei ollut mikään heikko pelaaja fyysisesti.
KAi Nurminen(entinen TPS-ikoni)
6
291
Vastaukset
- tekgtjy
S.Koivu ja Lehtinen on suomen paskimmat pelaajat ikinä. Nurminen ei kuulu tuohon sakkiin. Eiköhän Kipperi ole kaikkien aikojen kovin TöPSeli.
- on Espoon
kasvatti, vaikka hetkeksi isolla rahalla tepsiin ostettiinkin.
- tarkoitat
että poika ei saanut säännssiä Espoossa, ni Turussa älyttiin miehen lahjat. Isolla rahalla, ja paskat. Pelkkä räkänokkahan se oli ku Tepsiin tuli.
- tepsinfanina
tarkoitat kirjoitti:
että poika ei saanut säännssiä Espoossa, ni Turussa älyttiin miehen lahjat. Isolla rahalla, ja paskat. Pelkkä räkänokkahan se oli ku Tepsiin tuli.
haluat asian uskotella olevan, totuus ei olisi yhtä hienoa.
- dsfsdfdsf
tepsinfanina kirjoitti:
haluat asian uskotella olevan, totuus ei olisi yhtä hienoa.
ja taas joku turkulainen muistelee historiaa ja sitä mitä joskus on ollut. Kun ei nykypäivässä ole mitään toimivaa jäljellä
- on legenda
Mun suosikkitepsiläiset, siis joiden olen nähnyt pelaavan:
1. Saku Koivu 2. Esa Keskinen 3. Kai Nurminen
Onhan niitä hyviä niin hitosti, senpä takia kai tepsiä moni fanittaakin.
Nyky-tepsistä Erkinjuntti on pelaaja jota eniten sympatisoin. Ei ole samanlainen pistekone kuin aikaisemmin mainitut, mutta pelaa näyttävästi ja venyy tiukoissa paikoissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2053141Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391600Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus951462- 921369
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461324Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1561236Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121178Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze1231009Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89922Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.44803