Johan on kapeaksi käynyt insinöörillä mittatikku kun on uudet kivetyssuunnitelmat tehty Pasalan Keskitielle.
Kannattaisikohan jonkun insinöörin käydä nyt heti oikein paikan päällä katsomassa kuinka peltiä tulee jatkossa rytisemään kapealla tiellä ja kovasti. Vielä olisi mahdollisuus katsoa tarvitaanko todella reunakivetys toisellekin reunalle.
Kahdella pienelläkin autolla on jo vaikeuksia mahtua ohittamaan toisiaan ja läheltäpiti-tilanteita alkaa jo olla. Jos tarkoituksena on vielä että linja-auto kulkee Keskitietä pitkin, niin vaarallista tulee.
Yhdenkaistan kavennuskohdilla saadaan varmasti turhaa läpikulkua estetettyä, mutta jalkakäytävän leventäminen tai lisääminen molemmin puolin, tien kaventaminen ja reunakivettäminen kummaltakin puolella on täysin turhaa.
Pasalan Keskitie pilalla
7
623
Vastaukset
- Tsootz
Joo, saman panin merkille. Myös hulevesikaivojen valtava määrä ihmetytti.
- <9
Muuttakaa ihmisten ilmoille sieltä!
- piloille meni
<9 kirjoitti:
Muuttakaa ihmisten ilmoille sieltä!
shikaani jossain kohdin olisi riittänyt?
- Pasalasta
johtuu siitä, kun ajorata on nyt "ränni" jonne kaikki vesi kerääntyy eikä meinaa lähteä pois...
- Satu H
Tie on ihan kamala nykyään, autot ajaa ramppien välit kovaa ja jarruttaa jos jaksaa kavennuskohdissa :( Kertakaikkisen pieleen mennyt tieremppa!! Bussit ei todellakaan kulje enää keskitietä pitkin kun eivät halua hajoittaa autojaan!!
- pysykää siellä vaan
Koko raisio on pilalla ja sen asukkaat.
- höpöhöpö ,
itse olet pilalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä403067- 802831
- 1862444
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?362165- 191483
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?231403Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411396- 101274
- 131269
- 221241