Ässillä on hyvä meininki, sieltä onneksi puuttuu ne puupäät(kuten Nickerson), ja tilalla on nuoria yritteliäitä fiksuja pelaajia, positiivinen yllätys koko joukkue!
Mutta eilen oli kyllä aika iso ero kärkipään pelissä, kuten Rautakallio eilen totesi "meillä ei ollut mitään mahdollisuuksia Jypiä vastaan, pidän Jypin tyylistä pelata, viisi ukkoa hyökkää, viisi puolustaa", suoraselkäistä puhetta valmentajalta, eikä mitään mussutusta tuomareista, tai tyyliin Jortikka, joka ei koskaan edes osallistu pelin jälkeiseen lehdistötilaisuuteen.
Toivon että Ässät pärjäisi myös pleijareissa, ettei hyvä kausi kuivu kokoon siellä.
Hyvä Ässät
5
397
Vastaukset 5
- Porin lysmy.
Sellainen puolustajamuuri ettei pirukaan puske läpi!
- Paikalla seurannut
Peli oli kaikin puolin viihdyttävää katseltavaa. Jos jypin viimeistely olisi toiminut numerot olisivat olleet karummat ässien kannalta. Kilpeläinen pelasi aivan huippu pelin. Jos jyppi saa vielä maalintekoon lisää terävyyttä niin alkaa näyttää aika hyvältä.
- Ässäilijä
Jees, nyt nähtiin miksi jyppi on 1 paikalla.
Hyvä Ässät!! - Porin lysmy
Paremmalleen ei mitään voida. Mutta ei me viälä luavuteta.
- aina2minuuttia
Olen Jyppiläinen, mutta mussutusta kuuluu eniten ns. suurseurojen "kannattajilta".
Taitaa olla Olli onnessaan, siinä on mies joka tunnustaa väriä aina, meni sitten miten tahansa.
Oikea fani.
Hyviä pelejä teille. (paitsi Jyppiä vastaan...) =)
Ainahan täällä naamaillaan kannattajien kesken, se kuuluu asiaan.
Käykääpäs lukemassa Kalpan sivuilta, miten joku voi olla perzeestä ja syvältä.
Pakko oli kommentoida, ei tuo tyyppi ole jääkiekon ystävä.
Koskee edesmennyttä Einari Vidgreniä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html6071561Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän44847Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl478728Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll12681- 44624
- 40590
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin29548Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37510- 29498
Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE160484