Soneran naurettava asiakaspalvelu on mennyt jo liian pitkälle, yrityksestä ei saa enää ongelmatilanteessa mitenkään ihmistä kiinni.
Nyt kaikki joilla on soneran nettiyhteyksissä tai ihan pelkästään asiakasvalelun kanssa ongelmia niin laittakaa reklamaatio [email protected] ja vaatikaa kirjallinen vastaus. Ehkä he tajuavat tehdä asialle jotain jos kaikki vittuuntuneet valittaa asiasta ihan soneralle eikä vain kavereilleen tai eri foorumeille.
Omat ongelmat ovat soneran kaapelinetin kanssa mikä pätkii vähän väliä ja lukuisista yrityksistä huolimatta en saa soneralta mitään kautta vastausta mikä yhteydessä mahdollisesti on vikana. Saan vikailmoituksiin vain sattumanvaraisesti 1-2 kahden päivän päästä lähetettyjä viestejä että yhteydessä ei ole vikaa, vika on korjattu tai peräti kehotuksia soittaa helpsonille mikä maksaa 2€/min. Kehottivat jopa pistämään vikailmoituksen netin toimimattomuudesta netin kautta kun yritin asiasta kysyä soneran foorumeilla...
Soneran asiakaspalvelu
2
597
Vastaukset 2
- !!!
Aika perseestä koko homma. Teknistä ihmistä ei tosiaankaan saa kiinni ja asiakaspalvelijat eivät ymmärrä mitään tekniikan päälle. En voi kun yhtyä aloittajan mielipiteeseen.
- Rainhold2
Laitoin Reklamaation tuohon sähköpostiin ja arvaa mitä, sieltä tuli tekstiä:
Valitettavasti emme tässä osoitteessa käsittele vikailmoituksia. Lisäohjeita
vianrajaukseen...
Jumankiude ne tekee Soneralla jo taidetta tuosta palloittelusta. Minä kun halusin saada jonkun "ihmisen" luurin päähän ja kysyä kuka tietää missä mennään kun laajakaista viikon pimeenä ja vikailmoitus edel. voimassa. Reklassa viittasin juuri tähän asiakkaan palloitteluun robottien ja tekstiviestien viidakossa ja henkilökontaktin puutteeseen enkä siihen varsinaiseen vikaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä tuot pöytään parisuhteessa?
Siinäpä se kysymys on otsikossa. Mitäpä siis tuot/toisit pöytään parisuhteessa? Oletko mies vai nainen? Koetko sen mitä3451276- 54763
2 km on nykyään liian pitkä koulumatka
Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk55738- 38725
Martinan bisneksillä ei mene hyvin
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä152633Miia Heikkinen avautui !
Olipa hyvä kirjoitus, kiitos. Ongelmat mitkä nostat esille on todellisia ja tämä ylimielisyys totta ja se näkyy kaikessa59616- 45614
Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja
Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma26591- 56586
- 43550