Käytin CRD voikun Tampereen autokeskuksessa kun auto käynnistyi kylmänä hivenen huonosti. Selvisi, että yksi hehku on pimeä.
Kaveri kirkkain silmin kysyi, että korjataanko? Hehkun hinta 130 euroa/hehku eli 520 kun vaihtaa kaikki neljä!!! Voikun hehkut on paskamaisessa paikassa (yllätys), joten kaikki 4 on fiksua vaihtaa kerralla.
Soitin Tammer dieseliin, josta kaveri ilmoitti Boschin hehkun hinnaksi 19.90 / hehku (voikun alkuperäis hekut on Boschilta). Vaihtotyö jotakuinkin sama kuin autokeskuksessakin.
Olen kyllä aina tiennyt, että autokeskus on kallis mutta 79.90 verrattuna 520 on jotain käsittämätöntä, varsinkin kun molempien hinta on alkuperäisosan hinta.
Autokeskus yritti ryöstöä!!
6
1131
Vastaukset 6
- on kaikki
kallista !!!
- ----------
Sellaista se on AK:n ryöstely ja muidenkin Chrysler merkkihuoltojen. Tuohan on vielä pientä, kun jollakin oli levinnyt automaattilaatikko niin AK oli kirkkainsilmin ehdottanut että pannaanko uusi tilaukseen:P Hintaa noin 7500-8000€ töineen. Todellisuudessa laatikon vika olikin melko pieni, en nyt muista äkkiseltään mikä mutta siitä selvisi lootahuollossa alle 1000€.
Pistä ny ihmeessä rikosjuttu vireille!! Vie se Voikku ihan oikeasti jollekin osaavalle autokorjaamolle ja lopeta noitten merkkiliikkeitten kans pelleily!
Nimim: Perheessä 2xChrysler ja ei IKINÄ merkkiliikkeessä käynyt!!!!- Ent. asiakas
Mutta mikä on Pirkanmaalla vaihtoehto Autokeskukselle?
Kyselee nimim. Meni hermot NYT! - ei autokeskukseen
Ent. asiakas kirjoitti:
Mutta mikä on Pirkanmaalla vaihtoehto Autokeskukselle?
Kyselee nimim. Meni hermot NYT!jm garage tai huoltoykkönen
- Teemu55uu
Autokeskus on kaikkein pahin kusettaja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 160871
- 81726
- 56718
- 46613
Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?41601- 60562
Vielä hyvinvointitalosta
Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko71536Luule ja ajattele minusta
mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅44527Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su35515- 26511