Sattuipa eräs ihminen kertomaan, että oli tykästynyt pj. Räsäsen esiintymiseen sen verran, että olisi tehnyt pienen rahalahjoituksen (veikkaan, että kymppejä) puolueelle. Puolueen sivulta ei kuitenkaan heti löytynyt mitään tilitietoja tai keräystä vaalikassaan, joten asia jäi. En nyt sentään meinannut puolueeseen liittyä.
En nyt sitten tiedä, onko puolueille sallittua pitää jotain tuollaista yleiskeräystä, mutta jos on, niin tässä oli nyt vinkki. Vaan eipä taida puolueen vastuuhenkilöt lukea tätä palstaa?
Ei rahantarvetta KD:llä?
4
340
Vastaukset
- kd:n ehdokas Ekv:ssa
mikä tämän jutun motiivi,pointti on?
Se, ettei lahjoituksien tekeminen vaikuta kertomuksen valossa helpolta ainakaan KD-puolueelle. Ja tästä taas johtui otsikon arvelu, ettei sitä rahantarvetta olisikaan.
tuttumies kirjoitti:
Se, ettei lahjoituksien tekeminen vaikuta kertomuksen valossa helpolta ainakaan KD-puolueelle. Ja tästä taas johtui otsikon arvelu, ettei sitä rahantarvetta olisikaan.
KD:n lahjoitustili on Nordea 106530-225528 ja jos nimenomaisesti halutaan lahjoitusta puolueelle, silloin viitteeksi on laitettava: 1111516 .
- KD on paras
Miten niin.. on jo ollut pitkän aikaa etusivulla linkki lahjoitussivulle:
http://www.kristillisdemokraatit.fi/KD/www/fi/vaalit/Eduskuntavaalit2011/rahalahjoitus_kdn_eduskuntavaalityohon.php
Itsekin tein lahjoituksen oman alueen poppoolle..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1176319Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3796125Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie695900Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443962Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452355Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42345Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1181395- 121231
- 1831064
- 59887
