Suomenkielistä palomuuria?

Olisiko ilmaista suomenkielistä palomuuria saatavana vistalle? Tai joku toinen mikä olisi ihan perusasetuksilla hyvä ja helppokäyttöinen
3319
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Vistan oma on suomenkielinen, hyvä ja helppokäyttöinen.

Äänestä
  • Jos haluaa tehdä omia sääntöjä niin Vistan ja W7:n palomuurit = Windowsin laajennettu palomuuri, eivät valitettavasti ole mitään käyttäjäystävällisiä.

    Mutta

    Kummankaan käyttiksen laajennettuihin palomuuriasetuksiin ei tarvitse koskea lainkaan jollei ole jotain omia eksoottisia virityksiä tekemässä, joten siinä mielessä Vistan ja W7:n palomuurit ovat hyvin helppokäyttöisiä.
    Tein Vista palomuuriin yhden säännön, W7:n palomuuri on oletusasetuksilla l. en ole säätänyt mitään omiani.

    Äänestä

Joskus käytin kotimaista Netti-kilpi 2.0 -nimistä ohjelmaa mutta se on taitanut jo hävitä markkinoilta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


2+3 kirjoitti:

Olisiko ilmaista suomenkielistä palomuuria saatavana vistalle? Tai joku toinen mikä olisi ihan perusasetuksilla hyvä ja helppokäyttöinen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu