turhaan mustasukkainen?

mama......

Mies, mukava, kiltti, mutta... kuulen koko ajan tutuilta miten sinisilmäinen olen kun en huomaa miten mies käyttää minua hyväkseen. Olimme mökkeilemässä poikaystäväni kanssa, mukavaa oli. lähdin muutaman pvän päästä kotiin, poikani luokse. Nooh sitten poikaystäväni naispuolinen ystävä oli erittäin kiinnostunut miten minulla ja nykyisellä poikaystävällä meni vloppu, naimmeko mm. Noh en tietenkään myöntäny asiaa, mutta sitten tämä ystävä sanoi että ovat poikaystäväni kanssa olleet sängyssä muutaman kerran ennenkuin mies lähti mökkeilemään kanssani. Emme siis seurustelleet vielä, vaan oli ns tutustumisvaiheessa. ja nyt tuo asia vaivaa minua edelleenkin, ja mies ei pahoitellut asiaa ollenkaan, sanoi että se oli tarpeiden tyydyttämistä...

3

810

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Panopuut eri juttu

      Naispuolinen ystävä mittasi "osaamistaan" ja "onnistumistaan" (eli päti) sillä saiko miehen sänkyynsä vaikka se seukkaa jo toisen naisen kanssa, ja kun sai, pröystäilee sillä kuin ison tipin saanut katuhuora. Olisit kysynyt siltä maksoiko mies sille palveluista joita se niin auliisi jakaa ja jos vastaus olis ollu ei, olisit voinu pyöritellä silmiäsi että ilmaseksiko sä ittees jaat sun ystävilles!
      Mies puolestaan käytti helppoa naista hyväkseen ja tyydytti seksitarpeensa siihen juuri niin kuin sanoi. Se ei ole sinkkumiehille juttu eikä mikään. Kännissä ja vähä puutteessa ollessaan ne nussii vaikka naapurin mummoa kun niin naitattaa.

      Se mies viihtyy kuitekin nimenomaan sun seurassasi ja luultavasti juuri siksi, että sun kanssasi hän voi olla muutakin kuin vain seksipartneri. Se arvostaa sua eri tavalla kuin sitä panopuuta, joten älä sinä vertaa itseäsi sellaisiin. Tähtää siihen, että mies viihtyy sun seurassa vastakin. Silloin ne panopuut sun muut jää pian tarpeetomina pois hänen elämästään.
      Ja jos/kun te aloitatte jossain vaiheessa tosissanne parisuhteen, on päivänselvää ettet sinä silloin enää siedä niitä miehen muita hoitoja, ihan samoin kuin mieskää ei siedä muita miespuolisia hoitelijoita sun elämässäsi. Se on hinta joka parisuhteeseen sitoutuminen molemmilta vaatii.

      Miehet on siis myös älyllisiäkin otuksia ja sekin puoli niissä kannattaa haastaa jos meinaa rakentaa niiden kanssa jotain pysyvämpää kuin pelkän seksisuhteen.
      Kun se mies kokee, että sä tarvitset häntä muuhunkin kuin sänkyysi, sä nouset sen arvoasteikolla heti monnen "ystävättären" ohi ihan luonnollisesti.

    • mmuuiiiii

      ...niin sen miehen tekemiset sua edeltävältä ajalta ei kuulu sulle.

      • mama....

        kyllä ne vain kuuluu... jos tutustumisajalla panee jokaista joka liikkuu niin silloin se kuuluu....


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      70
      4908
    2. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      11
      3349
    3. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      20
      2602
    4. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      57
      1675
    5. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      47
      1556
    6. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1336
    7. Mitä meidän välillä

      Tulee tapahtumaan vai tuleeko mitään?
      Ikävä
      94
      1302
    8. Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa

      Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.
      Maailman menoa
      217
      1067
    9. Hiljaisuus

      Tarkoittaa välinpitämättömyyttä, henkistä väkivaltaa ja kiusaamista. Olet valinnut hiljaisuuden.
      Ikävä
      71
      985
    10. IS Viikonloppu 29.-30.11.2025

      Antti Skytältä 3-tasoinen ristikko. Pääkuvassa on harhauttava elementti, mikä saattaa hidastaa myös muiden kuin minun ra
      Sanaristikot
      51
      875
    Aihe