Miksi murha oli järjestetty samaksi päiväksi kuin sarjan alkaminen julkaistiin?
Kuka murhasi miljonääriäidin miehen?
veneyrityksessä
576339
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 57
Vanhimmat
katsojaluvut laskee ja tapaturma muuttuu murhaksi
Kuka elää rikollisilla venekaupoilla tehdyillä pimeillä rahoilla? Tätä mm- poliisi nyt selvittää-
Samaa aloin minäkin miettimään kun Iltasanomien jutun luin tänään.
GTA ON CHIITTEJA PAINAKAA XXXX YMPYRÄ JA NELIÖ VASEN PS3
GTA IV
MUISTA OSTAA MULTA 999999999999999999999999999990000000000000000000000000000000 EUROA
Ei ollut sama päivä, ohjelma oli "julkaistu" jo aiemmin ja traileri netissä pyörimässä.
Paljonko rouva sai kuoleman jälkeen rahaa? Tätäkin on syytä pohtia. Palkatahan aina voi jonkun hoitamaan likaisen työn, kun itse näyttäytyy muualla ja näin hankkii alibin.
16.8. löytyi mies kuolleena veneliikkeestä, siitä juttu seuraavana päivänä 17.8.
Samassa lehdessä 17.8. oli myös juttu syyskuussa alkavasta Miljonääriäidit-sarjasta.
Myöhemmin vasta kävi ilmi, että aviopari oli samassa lehdessä, mutta eri jutuissa.
18.8. oli juttu otsikolla : kuolleen miljonäärin vaimo TV-tähtenä.
Niin lehdessä. mutta tv-kanavan nettisivuilla oli jo aiemmin.
Tuskin oli. Jos oli, niin sitten mies uhrattiin ohjelman suurten katsojalukujen odotuksissa.
Satavarmasti vaimo, ohjelma ja kuolema liittyvät toisiinsa, mutta millä selityksellä?
Itsemurha olisi ollut hyvä selitys ylitsepääsemättömälle häpeälle, koska vaimo häpäisee miehensä ja lapsensa ohjelmassa esiintyen kevytkenkäisenä blondina elämää kohtaan. Tapaturmainen tai sairaskohtaukseen kuoleminen on tilastollinen mahdottomuus ajoittautuneena sarjan kanssa samaan aikaan. Murha tai tappo kuulostaa jännityskirjan poiminnalta.
Mitä tulee selviämään?
Tapetaanko nykyään jo ihmisiä tv-ohjelmien ja elokuvien mainosarvon lisäämiseksi?
vert tämä juttu ja sen rovaniemeläisen narkkarin omituisen kuoleman julkitulo yhtä aikaa elokuvan dvd version kanssa.
Onko pidätyksiä? Miksei nettilehdissä ole mitään?
Rahamiehen pahin uhka on suomessa "verottaja" varsinkin jos niiden kans on ruvennu heiluu. Mut pakko myöntää näin köyhänä taviksena juttu ei kiinnosta, ei kiinnosta se naikkonenkaan.
Miksi kirjoitat tänne jos ei kiinnosta,taitaa kuitenkin kiinnostaa,varmaan tiedät milloin ohjelma tulee!!!
Suomessa valtio on härski pakko-ottaja, ettei yksityisillä ole oikein saumaa niin kuin normaaleissa maissa
Kylläpähän se niin on, että kun miehellä on ollut miljoonia joihin ei ole päästänyt rahan- ja luxuksenhimoista naista kiinni niin nainen on painellut Espanjaan jätettyään palkkamurhaajan tänne hoitamaan hommansa, ja näin jakavat rahat jotenkin. Suoraan kun elokuvista.
Myrkytetty lounas? Kahvi? Eväsleivät?
Itsemurha tai murha?
Murhahan se oli.
Oliko annettu injektiona vai sekoitettu esim. ruokaan/juomaan?
Siis onko lehdessä ollu tjuttua että se olikin murha???
Koska, missä??
Torstaina ja perjantaina Ilta-Sanomien paperiversioissa. Netissä ei ollut mitään.
Lopullisessa ruumiinavaustuloksissa tuli esille myrkkyä tai muuta vastaavaa. Ei kukaan ota itse myrkkyä ja lähde töihin, eli kävikö jossain myrkytetyllä lounaalla? Lounasaika, joten vaikutus on ollut nopea. Firmat käyttää samoja lounaspaikkoja ja melkein aina jää jäki käynnistä (kuitti, pankkikortti, lounasseteli, kuittaus, valvontakamera jne.)
Onko yhtiökumppani jatkanut toimintaa veneliikkeessä? Missä Rouvat oleilevat tällä hetkellä? Alasen naapuri sanoi lehdessä, että Alasen kämpässä ei oleile kukaan, mutta Rouva on vilahdellut muutaman kerran nurkilla. Aina joku jotain tietää.
Vai toltse kappaanaa?
Jospa mies on nähnyt trailerin ja ilmoittanut että jos kyseinen sarja tulee ulos, hakee avioeroa ja avioehto on olemassa??? Aika samaan aikaan tulivat uutisoinnit molemmista.
Melkein vuosi menee kaikissa tutkimuksissa. Oikeuskäsittelyyn tullessa kansalaiset eivät enää muista,
mikäs juttu olikaan kysymyksessä. Mutta miksi Töölön pankkiryöstö selvitettiin oikeudessa näin nopeasti ? Järvilehdon ruoria aikovat tutkia vielä ainakin ensi vuoden. Ja eksyivätkö poliisit Kambozan matkalla?
Espanjan auringossa seurapiireissä heh, täällä pakkasessa ja pimeydessä vaan ollaan kateellisia
noille ripakintuille joista toinen näyttää ihan hiireltä ja toinen taas oravalta, heh, heh, heeeeeeeeeeeeeeeeee.
Hercule on erikoistunut tuonkaltaisiin juttuihin joissa suku janoaa perintörahoja.
Myös mustasukkaisuusjutut hänen erikoisalaansa.
Tietääkseni aika omalaatuisen snobbaileva,eikä ehkä halpa.
Pyytäisi ettette kovin paljoa omilla arvailuillanne sotke tutkintaamme joka alkaa olla jo loppusuoralla. Lennän ensiviikolla Marbellaan suorittamaan lisätutkintaa. Juttu on laaja sen voin sanoa ja siihen on sotkeutunut maan poliittista johtoa, ihan huipulta asti. Lähitulevaisuudessa tullaankin näkemään näyttäviä pidätyksiä.
Viimeinen kirjoitus blogiin 22.10. ja se päättyy säkeistöön:
Maan korvessa kulkevi lapsosen tie.
perhekategorisoiden profilointia
varmalta taholta saatu tieto. Saapa nähdä miten yritetään asioita salata.
eikä enää ole jälkiä eduskuntaankaan.
Hänhän ajoi karikolle, mutta minkä merkkisellä veneellä? ZeiZein jutun käsittelyä jatketaan vuoden kuluttua. Läpimurron lähteet tuntuvat olevan ehtyneet.
http://www.iltalehti.fi/viihde/2010111912727311_vi.shtml
ei helvetti moskovassa? kaikkeen sitä voi alentuakin ilmeisesti rahan vuoksi!!!
Kaksinnaiminen.
Komea pari! Onnea!
http://www.iltasanomat.fi/viihde/uutinen.asp?id=2279399
Moskovassa kun sen mies on venäläinen.
ennen naimisiin menoa? Onko mies nyt varmasti eronnut? En usko mitään, ellei hääkuvaa (jossa on mies) ja muita hääkuvia tipahda julkisuuteen. On kyllä huijaamista kertoilla näitä (kosimis, kihla, hää ym) julkisuuteen , jos ei ole todistusaineistoa esiteltäväksi.
Jokaisella on kamera kassissa tai povessa, ja ettei muka yhtään kuvaa ole oilemassa taivaskosimisesta, häistä tai mistään muustakaan. Onko sen toisenkaan mies ees kuollu kun vaikuttaa kummalliselta koko juttu? Blogikirjoitukset
on seis, onko toinen pidätetty, vaaleasta ei ole hiiskuttu sanaakaa.
Vai onko se sukunimi äidin tytttönimi, näin jostain luin joskus. Ex anoppinsa verotietojen mukaan myös äveriäs. Ja kävikö tälle venekauppiaan isälle myös joku onnettomuus, liittyikö niihin kartellipaljastuksiin vai sattumaako vain.
Joku naurettava tekosirkus käytynä oikeudessa Kuopijossa.Lukekaapa iltapäiväviikonloppunumerosta. Jotain perusteettomia lähäreitä , henkivartijoita, exiä ja nyxiä, nykyisiä ja entisiä anoppeja. Ihme ettei muut kuin iltapäivälehdet tiedä tällaisista. Kuopioissa ja marbelloissa kukaan ei tiedä mitään , ei ole koskaan nähnyt tai kuullut naikkosista. enne ohgjelmaa noista akoista ei ollut kukaan koskaan kuullutkaan, mutta nyt ovat joka päivä otsikoissa henkilökohtaisista elämässään tapahtuvista käänteistä.
NAURETTAVAAN PASKAAN ILTAPÄIVÄLEHDET LÄHTEVÄT MUKAAN
kun mies on venäläinen.
sentakia kun mies on sieltä.
"Esiinnyt sarjassa vain kuolleen ruumiini yli"
Aika vaarallisesti sanottu mieheltä. Pääsi sitten lautturin kyytiin....
Ympyrä kiristyy.
Äippä oli murhan aikaan Marbellassa.
Jos ajattelee, että ennen ensimmäisen jakson esitystä toisen mies löytyi kuolleena. Aika epäkunnioittavaa edesmennyttä aviomiestä ja miehen vanhempia ja sisruksia kohtaan, että sarja aloitti pyörimisen. Luulisi ulkomailla asti olevan uutiskiinnostusta tällaisessa ennakkotapauksessa. Suruaikana vaimo elää kevytelämää televisiossa.
Viime jaksossa pisti korvaan Marian sanat...
Olivat koruliikkeessä katsomassa kalliita timanttikoruja ja Maria sanoi,että ei osta näin kalliita koruja ilman hyvää syytä,kuten juhlia ja sanoi selvästi,että voisi ostaa korut "ESIMERKIKSI OMIIN HÄIHINSÄ"... Hetkinen,mutta eikös hän tuolloin kuvausten aikaan vielä ollut naimisissa ja mies elossa? Todella outo lausahdus ja mielestäni kertoo,että kaikki ei ole ollut avioliitossa hyvin,jos nainen miettii "häitään".
Toivottavasti poliisit tutkivat tarkkaan myös kuvausmateriaalin.
Mies asui Suomessa, nainen Espanjassa lasten kanssa. Taloa on näytetty sisältä aika vähän, mutta eihän se ole ollut sisustukselta yhtään kotimainen. Naiset ovat olevinaan juhlijoita, mutta juhliminen ei sekään näytä luontevalta ja tottuneelta. Sanat ja toiminnat näyttävät ja kuulostavat ulkoa opituilta, ei normaalilta elämältä. Miljonäärit ovat yhtä ihmismäisiä kuin muutkin ihmiset, mutta eivät lähde tietenkään tuollaisiin ohjelmiin.
pariskunta ei ollut naimissa vaan avoliitossa. Onko missään sanottu että olivat aviossa?
Tuntematon mies ? Palkkamurhaaja?
Toinen poliisin epäily koskisi venäläistä mafiaa, jolle oli myyty kallis luxusvene, jota se ei ollut maksanutkaan. Veneliike yrittänyt periä, mutta kuinkas kävikään? Toisessa tapauksessa olisi ollut erehdys. Veneliikkeen entisellä omistajalla jotakin sotkua bisneksissä, joihin Maria Alasen miehellä ei ollut mitään osuutta ja joutui näin vahingossa koston uhriksi.
Liittyy mutsin sarjassa oloon jotenkin. Muuten ei tuollaista tapahdu samaan aikaan, epäilys herää, koska mies ei itse esiinny sarjassa.
Tiivistunnelmaista tutkintaa surmatun veneliikemiehen vanavedessä. Veneliikkeen entiseen omistajaan kohdistuvat rikostutkimukset, vaimon osallisuus reality-sarjaan, miehen väkivaltainen kuolema.
Tarinahan on kuin suora kopio jostain dekkarista.
Poliisi tutkii kuolemaa ja ex-omistajan rikoksia kahtena eri rikoksena, jotka eivät liity toisiinsa. Yleensä tutkimukset etenevät hiljaisesti ja sitten poliisi vain nappaa syyllisen, sen kummemmin ennakkovaroittamatta.
Kuka voisi kertoa kuka on kirjoittanut seuraavan kirjan tai jos joku tietää nimen. Siinä pariskunnat ovat jollain saarella ja yht äkkiä miehet alkavat häviämään ja heidät löydetään kuolleina. Naiset joutuvat selviytymään keskenään saarelta pois. Oli tosi jännä mutta nyt en kuolemaksenikaan muista kirjan nimeä. Olen yrittänyt vaikka mitä hakusanoja esim. naisten saari.
ENNTIEDÄ