Terapia on humpuukia ja vanhojen asioiden kaivaminen saa monelle aikaan itsetunnon romahtamisen, pysyvän depression ym. Terapeutit mm. haluavat potilaan/asiakkaan kaikki mahdolliset tiedot ja sairaudet sekä maksavat melkoisesti. 80 € - 100€ kolmen vartin istuminen, jolloin myöskin psyykenlääkkeitä käytetään ilman tieteellisiä tutkimuksia. Parempi tietenkin olisi jättää tuolit tyhjiksi kuin maksaa mitään humpuukihoidoista.
Psykiatrit alemyyntiin.
Kala ui maalla
2
702
Vastaukset
- Ihmettelevä.aikuinen
olisivat hyvä idea. Terapiassa käyneenä opin huomaamaan miten helposti tuli syyllistettyä lähimmäiset, vaikka vika olikin aivoissani. Terapeutti on aina asiakkaan puolella asiassa kuin asiassa, joten siksi terapeutit myöskin ovat asiakkaan silmissä hyviä ja osaavia. Asiakas jää helposti koukkuun terapeuttiinsa ja maksaa suosiolla 100 euroo 45 minuutista vaikkapa kaksi kertaa viikossa. Mistä moinen johtuu?
- Petturin kieli
Uskoton vaimo, miehensä hylkäämä, mutta myös miehiä syytän, että lähtee porttojen matkaan. Rahaa ja aikaa..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1631398
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä40995Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38715- 14640
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä28622- 36616
Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46607Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver20602Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30577Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17563