Terapia on humpuukia ja vanhojen asioiden kaivaminen saa monelle aikaan itsetunnon romahtamisen, pysyvän depression ym. Terapeutit mm. haluavat potilaan/asiakkaan kaikki mahdolliset tiedot ja sairaudet sekä maksavat melkoisesti. 80 € - 100€ kolmen vartin istuminen, jolloin myöskin psyykenlääkkeitä käytetään ilman tieteellisiä tutkimuksia. Parempi tietenkin olisi jättää tuolit tyhjiksi kuin maksaa mitään humpuukihoidoista.
Psykiatrit alemyyntiin.
Kala ui maalla
2
676
Vastaukset
- Ihmettelevä.aikuinen
olisivat hyvä idea. Terapiassa käyneenä opin huomaamaan miten helposti tuli syyllistettyä lähimmäiset, vaikka vika olikin aivoissani. Terapeutti on aina asiakkaan puolella asiassa kuin asiassa, joten siksi terapeutit myöskin ovat asiakkaan silmissä hyviä ja osaavia. Asiakas jää helposti koukkuun terapeuttiinsa ja maksaa suosiolla 100 euroo 45 minuutista vaikkapa kaksi kertaa viikossa. Mistä moinen johtuu?
- Petturin kieli
Uskoton vaimo, miehensä hylkäämä, mutta myös miehiä syytän, että lähtee porttojen matkaan. Rahaa ja aikaa..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1176319Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3796125Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie695900Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443962Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452355Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42345Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1181395- 121231
- 1831064
- 59887