POLLEAKO SEURAAVAKSI, ROSA?

Tuollaisella hevostelulla ei välttämättä ole rajaa eli seuraavaksiko nähdään aamutv:ssa vihreitten pirtsakka tyttönen tykittämässä suoneen vai mitä ihmettä? Tällaista puoluetta ei kyllä kauaa jaksa tukea. Tarkoitan, että vihreä aate on kyllä hyvä, mutta ruohoaatetta en kannata. Aivot ovat suurin erogeeninen alueemme ja itse stimuloin niitä mieluummin nakkimakkaroilla ja salkkareilla kuin tuollaisilla hallusinogeeneillä. Mahtaako Rosalla edes äänestysnappi pysyä kädessä kohta enää? Sitähän voi siellä höpöpäissään laittaa menemään vaikka minkälaisia lakialoitteita.
6451
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

"Aivot ovat suurin erogeeninen alueemme ja itse stimuloin niitä mieluummin nakkimakkaroilla ja salkkareilla kuin tuollaisilla hallusinogeeneillä."

Etpä näytä paljon aivojasi stimuloivan, kun tuollaista hysteriapaskaa suollat.

Äänestä

Rosan huumekierre on alkanut. Hänen täytyy saada yhä kovempia ja kovempia aineita. Lopussa ei riitä edes synteettinen heroiini.

Tiedän mistä puhun. Yhtenä iltana aloitin pullolla 1-olutta. Sitten avasin keskioluen. Sitten viiniä... Aamulla heräsin vessan lattialla, tyhjä viskipullo vierelläni.

Äänestä

sinä vaikutat tietämättömältä henkilöltä. rosa oli kokeillut kannabista vuosi sitten. yhden kerran.
"virallinen linja" eli päihdepoliittisen tietämättömyyden lietsonta on kantanut ja kantaa hedelmää. kannabiksella ja heroiinilla ei ole mitään muuta yhteistä kuin lainsäädännöllinen määritelmä. kumpaakin kutsutaan laissa huumeeksi, mutta sellainen linjaveto on keinotekoinen.

Äänestä
  • Se on se kerta, jonka Rosa on tunnustanut. Jos kyse on vain yhdestä kerrasta, hän on tietentahtoen tehnyt sen rikkoakseen lakia. Toisaalta huumeidenkäyttäjien lausunnot omasta käytöstään ovat usein vähätteleviä tai epäselviä. Onneksi nykyaikaisilla menetelmillä saadaan selville tiettyjen huumeiden pidempiaikainen käyttö vuosienkin ajalta (esim. hiuksista), joten ongelman ollessa luultuakin pahemman, voidaan apua antaa tarvittavalla tavalla (vaikkei potilas itse tilaansa ymmärtäisikään).

    Äänestä

  • Poho kirjoitti:

    Se on se kerta, jonka Rosa on tunnustanut. Jos kyse on vain yhdestä kerrasta, hän on tietentahtoen tehnyt sen rikkoakseen lakia. Toisaalta huumeidenkäyttäjien lausunnot omasta käytöstään ovat usein vähätteleviä tai epäselviä. Onneksi nykyaikaisilla menetelmillä saadaan selville tiettyjen huumeiden pidempiaikainen käyttö vuosienkin ajalta (esim. hiuksista), joten ongelman ollessa luultuakin pahemman, voidaan apua antaa tarvittavalla tavalla (vaikkei potilas itse tilaansa ymmärtäisikään).

    kannabiksen kohtuukäyttäjä tarvitsee?

    Äänestä

se kuulemma syö ne, sanoi joku täällä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


huolestunut aktiivi kirjoitti:

Tuollaisella hevostelulla ei välttämättä ole rajaa eli seuraavaksiko nähdään aamutv:ssa vihreitten pirtsakka tyttönen tykittämässä suoneen vai mitä ihmettä? Tällaista puoluetta ei kyllä kauaa jaksa tukea. Tarkoitan, että vihreä aate on kyllä hyvä, mutta ruohoaatetta en kannata. Aivot ovat suurin erogeeninen alueemme ja itse stimuloin niitä mieluummin nakkimakkaroilla ja salkkareilla kuin tuollaisilla hallusinogeeneillä. Mahtaako Rosalla edes äänestysnappi pysyä kädessä kohta enää? Sitähän voi siellä höpöpäissään laittaa menemään vaikka minkälaisia lakialoitteita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu