Studio Tiiu, Superi

Millaisia kokemuksia ihmisillä? Mietin jotain hyvää kampaajaa Vammalasta.. ehdotuksia..?=)
234107
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

ihan paska paikka ei kannata mennä pilaa vaan pään ja hinnat pilvissä!

Äänestä
  • Aivan kusetus paikka. Kyseinen työnantaja ei maksa työntekijöilleen palkkoja, jättää liiketiloista vuokrat maksamatta, valehtelee ja tekee kaikkea mahdollista kiusaa työntekijöilleen. Ihmettelen miten voi olla enään edes pystyssä.

    Äänestä

  • exäääää kirjoitti:

    Aivan kusetus paikka. Kyseinen työnantaja ei maksa työntekijöilleen palkkoja, jättää liiketiloista vuokrat maksamatta, valehtelee ja tekee kaikkea mahdollista kiusaa työntekijöilleen. Ihmettelen miten voi olla enään edes pystyssä.

    Tuosta en tiedä onko näin, mutta koko aloitus tässä on ns.ilmainen mainos jonkun bulvaanin toimesta julkisuuteen saatettu? Kukaan parturia tai kampaajaa tarvitseva ei kysele netissä tai missään muuallakaan keneltäkään klo 00.03 yöllä joistakin parturi- tai kampaamopalveluista? Tuohon aikaan yöllä nukutaan ja kyselyt tehdään päiväsellä, jos tehdään?

    Äänestä

  • Aivan sama onko bulvaani vai ei, mutta totta joka sana ja vielä aika laimeasti ilmaistuna. Liitosta myös ovat sitä mieltä että kyseinen työnantaja on narsisti eikä kenenkään oikeesti kannata mennä studio tiiun missään nimessä töihin..

    Äänestä

  • Juu, niin totta. Olen myös ollut kyseisessä paikassa töissä, ensin valheellisesti muutettiin vaki työsoppari määräaikaiseksi jonka jälkeen lopputili ym.. kesälomarahat jäivät saamatta. Pam on kuulemma voimaton kyseisen työnantajan kanssa. Olen myös kuullut kuinka ovat syyttäneet työntekijöitä varkaaksi yms. ettei tarvisi maksaa palkkoja. Asiakkaana kannatat tällaista toimintaa. Kannattaa siis miettiä.

    Äänestä

  • exxxxxxxxxxx kirjoitti:

    Aivan sama onko bulvaani vai ei, mutta totta joka sana ja vielä aika laimeasti ilmaistuna. Liitosta myös ovat sitä mieltä että kyseinen työnantaja on narsisti eikä kenenkään oikeesti kannata mennä studio tiiun missään nimessä töihin..

    Henkilökuntani pyynnöstä vastaan kommentteihin, normaalisti jättäisin omaan arvoonsa.
    Olen aina maksanut vuokrat, palkat ja muut menot ja toiminut muutenkin laillisesti.
    Olen vilpittömästi yrittänyt, että jokainen työntekijä voi hyvin ja pitää työstään.
    Valitettavasti yrityksessämme on aikojen kuluessa ollut myös epärehelliseksi paljastuneita henkilöitä, jotka ovat syyllistyneet kassan ohi omaan taskuun tekemiseen ja varkauteen ja silloin olen joutunut viemään asian poliisille. Omasta pahasta olosta kumpuavat nimettömät kommentit oletan tulokseksi näistä tilanteista.
    Tällä alalla ihmiset joskus haluavat vaihtelua ja uusia kokemuksia ja meiltäkin on lähtenyt kamppajia, joita jään kaipaamaan ihmisinä ja tekijöinä ja ilmeisesti tämä on herättänyt asiakkaissamme kysymyksiä liikkeessä ja kampaajani pyysivät siksi minua kommentoimaan näihin epäasiallisiin nimettömiin kommentteihin, joista mikään ei pidä paikkaansa.
    Tiiu Lahdenperä, Studio Tiiu Oy

    Äänestä

  • Anonyymi00017 kirjoitti:

    Henkilökuntani pyynnöstä vastaan kommentteihin, normaalisti jättäisin omaan arvoonsa.
    Olen aina maksanut vuokrat, palkat ja muut menot ja toiminut muutenkin laillisesti.
    Olen vilpittömästi yrittänyt, että jokainen työntekijä voi hyvin ja pitää työstään.
    Valitettavasti yrityksessämme on aikojen kuluessa ollut myös epärehelliseksi paljastuneita henkilöitä, jotka ovat syyllistyneet kassan ohi omaan taskuun tekemiseen ja varkauteen ja silloin olen joutunut viemään asian poliisille. Omasta pahasta olosta kumpuavat nimettömät kommentit oletan tulokseksi näistä tilanteista.
    Tällä alalla ihmiset joskus haluavat vaihtelua ja uusia kokemuksia ja meiltäkin on lähtenyt kamppajia, joita jään kaipaamaan ihmisinä ja tekijöinä ja ilmeisesti tämä on herättänyt asiakkaissamme kysymyksiä liikkeessä ja kampaajani pyysivät siksi minua kommentoimaan näihin epäasiallisiin nimettömiin kommentteihin, joista mikään ei pidä paikkaansa.
    Tiiu Lahdenperä, Studio Tiiu Oy

    Hyvää on palvelu ollut aina!

    Äänestä

Vammalassa on vain huonoja kampaamoita. Ei kannata kysellä täältä. Aja Tampereelle niin saat pääsi laitettua ammattitaitoisesti ja asiallisesti. Täälä kylällä on pelkkiä ammattikoullaisia kampaamot täynnä.

Äänestä
  • Mä oon käynyt aina helsingissä. hinnat ja laatu kohdallaan.

    Äänestä

  • brunette 5 kirjoitti:

    Mä oon käynyt aina helsingissä. hinnat ja laatu kohdallaan.

    niin... Ainakin yrittäjän mielestä ;)

    Äänestä

Ammattikoulun kampaajat ja parturit, yäk!! Varmistan aina että minun parturillani on ainakin kandi- taikka maisterikoulutus käytynä. Sillä keinoin olen täysin välttänyt hirviökampaus tapaukset ja väärin tehdyt, vihreään taipuvat sävytykset.

Äänestä
  • Jep. Itse olen nykyään kelpuuttanut vain tohtoriksi väitelleet henkilöt hiuksiani ajamaan, vaikka vakio hiustyylini onkin konesiili. On siinä vaan eri otteet koneenkin käytössä kun on kunnon koulutus takana.

    Äänestä

  • JeremiasJäärä kirjoitti:

    Jep. Itse olen nykyään kelpuuttanut vain tohtoriksi väitelleet henkilöt hiuksiani ajamaan, vaikka vakio hiustyylini onkin konesiili. On siinä vaan eri otteet koneenkin käytössä kun on kunnon koulutus takana.

    Oliko paljonkin vaikusta hiustesi asentoon.

    Äänestä

Kaikki kampaajat antaa jos vain uskaltaa kysyä.

Olen hässinyt varmasti ainakin 20 kampaajaa.

Äänestä

Minä en koskaan pyydä selaisilta rumilta ja lihavahkoilta kampaajilta. Muutamat kampaajat taas on niin hitsin nättejä ja juttelee mukavasti, että niiltä ei edes halua oikopäätä bimberoa pyytääkään. Ettei saman tien menetä mahkujansa.

Alkasin heti seukkaamaan parin kolmenkin sytämeen käyvän söötin parturitytön kanssa. Mutta ne on niin varattuja ja kihloissa ja kaikkea, ne ihan ihanimmat.

Ja kyllä ne tietää arvonsa ne komeimmat, ei siinä Volkkarimiehellä perusmaisterilla ole mitään saumaa noihin rakoihin.

Äänestä

Brysselis, Lontoos ja Tukholmas on hyviä partureita,
sinne vaan kaikki edelliset kirjoittajat!

Äänestä

Menkää syyriaan . Jihadisti Jonit leikkaa lettipäät tehokkaasti.

Äänestä

Kyliltä kuulin että työntekijät olis siirtymässä damiin .

Äänestä

>> Pam on kuulemma voimaton kyseisen työnantajan kanssa. >>
Se on nääs se paikallinen sopiminen tullut Vammalaan joka tapauksessa. Uhatkoon vaan PAM vaikka millaisella yleislakolla, mutta se ei sitä asiaa muuta, että täällä Vammalassa työpaikan työehdoista vastaa omistaja.
Niitä ei määrää jotkin Helsingin läskit järjestöpäällikkömuijat Pamin konttorilta.

Äänestä

Satosen Artsi on hyvä kampaaja, studio on äijän kivellä. Tervetuloa avoinna joka päivä.

Äänestä

Minä haluaisin vanhan Superin K-kaupan takasin, ja myös Tiiun sinne pitämään hiuspuotiansa. Superi oli hyvä kauppa. Myös Tiiu oli mukava ja nätti pimu.

Äänestä
  • Mäkin haluan superin takas!! Oli kaikista kivoin käydä siellä kaupassa, citymarketissa pakko nyt käydä

    Äänestä

Niin on Artsikin komee jäpä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


miiii....... kirjoitti:

Millaisia kokemuksia ihmisillä? Mietin jotain hyvää kampaajaa Vammalasta.. ehdotuksia..?=)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu