Lahjaideaa futishullulle pikkuveljelle ?

ninnnii--

Moi.

Pikkuveljelläni (10 vuotta) on pian synttärit ja joulukin lähestyy.
Veli on todellinen jalkapallohullu ja ajattelin, että jokin harrastukseen liittyvä lahja olisi veljelle mieleen.
Olen teini, eikä ikäisteni rahatilanne ole kovinkaan usein hääppöinen, joten lahjan hinta ei saisi olla hirveä. Mikä olisi mieluinen lahja veljelleni?
Mainittakoon vielä, ettei veljeni erityisemmin kirjoista perusta, joten sellaiset -jalkapalloaiheisetkin- olisivat poissuljettuja. Pelipaitoja ja futikorttejakin veljeltä löytyy niin suuri kasa, etten usko sellaisen olevan kovin ilahduttava lahja.

2

742

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ehdotus

      Footbagi (urheilukaupoissa on eri hintaluokkaisia), jalkapallon muotoinen herätyskello tai jalkapalloheijastin (näitä on ainakin helppo löytää markettien heijastintelineistä, eikä ole kalliita)! Tai jonkun joukkueen pipo talven varalle.

    • öljköj

      Toys r us liikkeen mainoksessa oli mm fc barcelonan pyyhkeitä.... pojalle harkitsen kun on barcelonen fani :-)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      171
      1146
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      65
      926
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      86
      810
    4. Mitä luulet

      Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?
      Ikävä
      72
      747
    5. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      47
      708
    6. Vielä hyvinvointitalosta

      Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko
      Pyhäjärvi
      79
      651
    7. Kerro jokin

      👻 tarina
      Ikävä
      62
      609
    8. 28
      595
    9. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      35
      595
    10. IS Viikonloppu 25.-26.7.2026

      Lähes kymmenen vuotta kestänyt putki täysiin 3.0 ristikoihin on Skytän osalta ilmeisesti nyt ohi. Kollegat ovat arvioin
      Sanaristikot
      67
      591
    Aihe